Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dlaczego lubimy kryminały? (wątek zbiorczy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-28, 19:25   #112
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Dlaczego lubimy kryminały? (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
Dorwałam ostatnio jakiś stary Twój Styl i znalazłam ciekawy artykuł dot. kryminałów i kobiet, które po nie sięgają. Pozwolę sobie zacytować co ciekawsze fragmenty...
Muszę przyznać, że ciekawy materiał i... dosyć prawdziwy. Częściowo. Przynajmniej w moim przypadku Zgadzam się z twierdzeniem, że kryminały to nie tylko intryga. Christie, Graham, czy nawet Braun tyle samo (jak nawet nie więcej!) miejsca poświęcają opisom życia codziennego swoich bohaterów, a zawody części z nich służą im jako pretekst do snucia rozważań na inne tematy. To o artystach, o dekoratorach, o machinach wojennych, o wzornictwie skandynawskim... O wszystkim A to stanowi kapitalną nadbudowę powieści i sprawia, że cała powieść nie ogranicza sie do 'zabił i uciekł'
Zgadzam się co do sposobu postrzegania mężczyzn. Nie przychodzi mi na myśl żaden detektyw, którego bym nie lubiła. Bardzo lubiła Ale nie zgadzam się już co do sposobu odbierania kobiet detektywów (detektywek? Petrę Delicado (bohaterkę kryminałów Alicii Gimenez-Bartlett) absolutnie uwielbiam i bynajmniej nie wzbudza ona we mnie uczucia zazdrości czy chęci rywalizacji (a do Ariadny Akunina jej daleko, oj daleko
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując