Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dług za mieszkanie u faceta
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-20, 18:57   #20
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Dług za mieszkanie u faceta

Cytat:
Napisane przez donut_eater Pokaż wiadomość
Podobne pytanie padało na krótko po przeprowadzce - chciałam, żeby mnie zameldował. Szukał wymówki, cudował, widać było, że nie chce się zgodzić "bo czynsz wzrośnie".

Co ważne - on chce kasę w gotówce - absolutnie nie przelewem (to mi trochę śmierdzi)

Wiem, że to by było trochę niehonorowe - on za to zarzekał się, że jest honorowy (nie wiem gdzie...) i wielce prawdomówny, że brzydzi się kłamstwem (a złapałam go już kilka razy na ściemach) i wielki wierzący z niego (a do kościoła nie chodzi i grzeszy więcej niż ja).

Nie wiem jeszcze co zrobię, to w dużej mierze zależy od jego zachowania przy prawdopodobnym rozstaniu - czym więcej by gadał o oddaniu kasy, tym bardziej bym olała sprawę, boświadczyłoby to o jego chłodnej kalkulacji i chęci zarobku... jakby mało miał ze mnie korzyści
I Ty masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy mu płacić?

Dla mnie takie zachowanie byłoby pseudo-honorowe, coś na zasadzie zastaw się a postaw się. Umowa z nim była na Twoją niekorzyść, słowna i w ogóle nie wiążąca prawnie (gdyby tak było, raczej jasne, że spłacałabyś przelewem - jest dowód, że wywiązałaś się z umowy). Wywiązywanie się z nielegalnych umów dla mnie jest przejawem dużej naiwności.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując