Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-04, 17:17   #29
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: PLAN ćwiczeń, od których można schudnąć

Nri, przyznam, że się trochę gubię w gąszczu Twoich pytań

Przyrost mięśni zależy przede wszystkim od bilansu kalorycznego, jak to słusznie Nikki napisała. Jeśli stosujesz trening siłowy przy ujemnym bilansie energetycznym, to w efekcie treningu spalisz tłuszcz, ale jednocześnie powstrzymasz katabolizm mięśni i poprawisz metabolizm. Obie te rzeczy są kluczowe dla odchudzania

Trening siłowy na redukcji wygląda zresztą inaczej niż trening siłowy wykonywany na masę.

Co do procesu uszkadzania i regeneracji włókien mięśniowych, to zasadniczo w rezultacie treningu siłowego następuje rozbudowa = zwiększenie objętości i wagi masy mięśniowej. Nie nastąpi to przy ujemnym bilansie energetycznym - celem treningu na redukcji jest wtedy to, co wymieniłam powyżej. W uproszczeniu, mięśnie są uszkadzane, ale ich regeneracja nie prowadzi do przyrostów, a tylko "wyrównuje" urazy. Za to tłuszcz się spala.

Myśli dot. szkodliwości treningu siłowego dla różnych kategorii sportowców kompletnie nie zrozumiałam

Co do biegania kilka razy w tygodniu, to - jak pisałam wyżej - dla zdrowej osoby, która się odpowiednio odżywia (odpowiednio do swojego zapotrzebowania i celu treningu), nie powinno być szkodliwe.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując