Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 11:44   #1524
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, może Wam uda się mi jakoś pomóc...bo już doprawdy nie wiem co robić by sie pozbyć tych pryszczy. Mam 23 lata. Dzięki wizażowi od półtorej roku stosuję filtry (Iwostin emulsja 40 - nie zapychała mnie jak do tej pory), co jakiś czas też się kwaszę Acne dermem, bo w zeszłym roku dał mi ładny efekt i tonikiem z BU bha 2%. Generalnie największy problem miałam z plamami po pryszczach i zaskórnikami które namiętnie wyciskam, po czym miałam i mam plamy i strupy. Jakiś pryszcz jednak na mojej twarzy co jakiś czas musiał być. Ostatnio wyskoczył mi taki jeden gul bolący na czole...chcąc sie go jak najszybciej pozbyć smarowałam te miejsce i całą twarz przez 2 dni (rano i wieczorem) tonikiem BHA 2%, nawilżałam Humektanem, punktowo Acnefanem i nawet nie uzywałam podkładu, bo twarz mi sie zaczęła łuszczyć (normalnie nie było tego widac po Humektanie ale dopiero po nałożeniu podkładu taka łuskę drobną, więc tylko korektorowałąm te gule, zadowolona że znikna oraz że kwas fajnie złuszczy mi skórę). I potem w ciągu tygodnia wyskoczyło mi chyba jeszcze z 10 tych gul wielkich na czole policzkach i brodzie. Nie wiem co z tym zrobić???
Używam teraz toniku z BHA co 3 noc, w pozosałe noce Acne-derm, rano myję buzie babydreamem (bo bez SLS), nakładam troszkę Acnefanu na te krosty, na to Humectan potem filtra sporą ilość, na prychole od 4 dni tromentiol i na to odrobina korektora by jakoś sie pokazać w pracy, a one jak są tak są i jeszcze tuż obok takiego jednego, po którym już prawie strup pozostała, bo jako że był dojrzały rozdrapałam go, znów rośnie kolejny. Po pracy demakijaż, humektan, tormentiol i pasta cynkowa, na noc zmywam i znów AD lub tonik, w zalezności od dnia. Nie chcę zrezygnowac z toniku BHA2%, bo mam go od stycznia i jakos mnie po nim nie wysypało (ale używałam 2-3 razy w tygoniu potem jak zapomniałam to przez 2 tygonie nic i znowu)i zauważyłam że ładnie zwęził mi pory.
Nie wiem co robię źle? TŻ sie na mnie wścieka że im więcej kombinuję z jakimiś kwasami tym mam gorszą buzię, bladą w paćki i krosty a moje znajome, które nie świrują na punkcie filtrów i kwasów mają gładką...i jak tu odbić takie argumenty....skoro tylko mówię zobaczysz, to podziała, a tu znów kolejny gul
aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując