Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Polecamy - odradzamy :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-10-19, 12:27   #2
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Kasiulka podziale się moimi spostrzeżeniami z perspektywy mamy rocznego dziecka:
- body które były wkładane przez głowę zwykle tak się jakoś fajnie naciągały że maluszek nosił je 2-3 lub dłużej miesięcy (roz56) natomiast te zapinane z przodu gdy mały lekko przybrał między zapięciami robiły się szpary i po miesiącu poszły w odstawkę, polecam na początek 2 zwykłe kaftaniki a po paru dniach i tak nie będziesz miała problemu z ubraniem body przez głowę
- karuzela nad łóżeczkiem jak najbardziej ale nie musi być od razu ok 2 miesiąca jak kupiłam taką zwykłą w markecie za ok 40 zł.
- mikro-buciki, ale takie miniaturki butów nie ubierałam (też w prezencie dostałam) no nie wiedziałam jak to na stópkę takiemu paluszkowi założyć. Natomiast miękkie bamboszki (coś w rodzaju grubych ozdobnych skarpetek), zima jak najbardziej a na wiosnę, gdy nie chodził już w kombinezonie to sama kupiłam troszkę większe żeby na spacerach miał ciepło w stopy.
- pajacyki najlepsze z klapa zapinaną z tyłu, bo dłużej dziecko nosi (jakoś tak się rozciąga) najkrócej te zapinane na zamek jak dziecko urośnie nic nie naciągniesz.
- polecam śpioszki z obciętymi stópkami (dłużej dziecko nosi) zawsze można ubrać pod spód rajstopki (są już od rozmiaru 56)
- radze zwrócić uwagę czy przy cieplejszych koszulkach rozciąga się ściągacz przy rękawach (miałam przypadek że rączka nie mogła przejść)
- bluza z kapturem dobre są na wiosnę-lato, gdy się ochłodzi a dziecko ma ubrane cienką czapeczkę, w zimie raczej nie przydatne a nawet kłopotliwe gdy ubierzesz kombinezon
- nożyczki polecam firmy chiccko naprawdę bezpieczne i dobrze tną (kupiłam wcześniej innej firmy i były beznadziejne)
- pampersy- ja używam huggies a to, dlatego że maluszek dostał uczulenia na pampersy, poza tym lepsze pieluszki są bardziej chłonne i nie trzeba tak często zmieniać (w szczególności gdy dziecko starsze i tak często nie robi kupki) np. prześpi z huggiesem całą noc. Moja znajoma, która używała bodajże Happy jak przeliczyła ile ona zużywa i ile ja to zaczęła kupować pampersy.
- kosmetyki:, napewno sudocram do pupy, jakieś mydełko do mycia (najlepiej w płynie), oliwka tu radze uważać moje dziecko jest alergikiem i używamy parafiny (tania i nie brudzi ubranek) a tak nic nie używam (latem krem z filtrem)
- butelki polecam z Aventu potem można z nich zrobić butelki niekapki
- rożek z usztywnieniem - przyznam sie z pierwszą dobe był super, ale potem gdy nabrałam wprawy w trzymaniu dziecka zaczął przeszkadzac i je wyciagnęłam
i to chyba tyle mi przyszło do głowy
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora