Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-08-02, 19:42   #2847
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused, krem jest mnie więcej według tego przepisu:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=170&Itemid=2
Różnica jest tylko taka, że nie używam biobazy, bo nie lubię jej do twarzy - wolę kręcić na zimno i w kremach "twarzowych" zawsze stosuję structure+imwitor (może być i polysorbate zamiast imwitora). Pozwala mi to zachować cenne własności składników, które nie przepadają za podgrzewaniem.
Wtedy trzeba trochę zreorganizować recepturę: w fazie wodnej hydrolat, algi, aloes, niacyniamid, panthenol, HA i structure (a także wszystko, co się rozpuszcza w wodzie - ja dodaję czasem jakiś ekstrakt wedle fantazji i potrzeb ; można też wrzucić coś rozpuszczalnego w alkoholu, tylko najpierw trzeba rozpuścić, rzecz jasna), a w fazie olejowej olej, ekstrakt z rozmarynu i imwitor.
Nie konserwuję kremu, trzymam go w lodówce. Robię zwykle 20 ml, co starcza mi równo na 2 tygodnie (smaruję się 2 razy dziennie).

Nom_de..., spokojnie możesz zdać relację i tutaj Primo, nie jestem moderatorem na BK, tylko na BKWC ; secundo, nasz wątek olejowy powoli rozszerza zasięg i staje się wątkiem mazidłomaniaczym, jak widać
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora