Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-08-05, 20:04   #7
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Cytat:
Napisane przez tamaratamta Pokaż wiadomość
Marta_So napisała: " Szczęście jest pojęciem względnym i gdyby każdy wiedział co go uszczęśliwi, co musi zrobić aby być szczęśliwym człowiekiem, to nie byłoby ludzi nieszczęśliwych, a niestety tacy są ... "

Wszytsko jest względne, ale każdy zdrowy emocjionalnie człowiek wie co jest wstanie go uszczęśliwić, i stara się do tego dążyć a jak to osiągnie to się tym cieszy, i wcale nie ejst to stan krótkotrwały. Jesli są ludzie nieszczęśliwi to tylko dlatego, że są ślepi, zazdroszczą i chcą tego co inni , nie potrafią w samym sobie poszukać tego co jest wstanie ich właśnie uszczęśliwić, jak to sie mówi szukają szczęścia patrząć na innych. Srodowisko ma o tyle znaczenie, że powielamy wzroce rodziców, ale tylko wtedy jeśli jesteśmy słabi i leniwi, żeby wyznacyzc sobie swoją ścieżke io oprzeć się genom.

McKinley napisała:
"Szczęście to chwila w której się tak czujemy. Np. moment gdy skupia się przez chwilę wzrok na śpiącym dziecku. Człowiek wydaje się wtedy być bardzo szczęśliwym ... i jest. A moment poźniej idzie do innego pokoju, siada i zacznie się zastanawiać jak to zaoszczędzić pieniądze na prezent urodzinowy dla dzieciaka. Wtedy wątpię, żeby mógł powiedzieć, że jest szczęśliwy... mimo tego, że jeszcze parę minut wcześniej tak się czuł."

Czy prezent koniecznie musi być związany z oszczędzaniem pieniędzy?? Mama mojej koleżanki, napisała jej bajkę na urodziny, niesamowite i niekosztowne. Można coś dziecku uszyć, można zabrac na jakiś wyjątkowy spacer itd. szkoda , że bardoz wielu ludzi idize na łatwizne i do tego sami się dołują, no bo faktycznie to jest dołujące jak by sie chciało kupić a nie ma za co. Dziecko wychowane mądrze nie będzie rządałao wiele, jemu do szczęście potrzebna jest miłość rodziców, spokój, bezpieczeństwo i widok kochającej się rodziny. Dorośli ludzie niestety bardzo często zadufani w sobie i swoich potrzebach niszczą ten świat dziecka z własnego egoizmu dożenia do pseudo szczęścia.

Faktycznie niektórym wystarczy niewiele do szczęścia, ci ludze pewnie żyją dłużej i zdrowiej. Co dajesz wraca do Ciebie z podwojoną siłą, dawaj szczęście to będziesz szczęśliwy i żyj tak żeby nikt przez ciebie nie cierpiał.
Pozdrawiam

Owszem, każdy zdrowy emocjonalnie człowiek wie, co jest go w stanie uszczęśliwić, jednak nie zawsze jest w stanie to osiągnąć. Pisząc o wpływie środowiska, w którym się wychowujemy i dorastamy, nie miałam na myśli zazdrości, zawiści, chęci posiadania dóbr materialnych,które mają inni, tego, że sąsiad to ma willę z basenem i 10 samochodów, a ja nie, chodziło mi raczej mniej więcej o- "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Zdaję sobie sprawę, że nie każdy zgodzi się z moim zdaniem, wiem że każdy dorosły, "zdrowy emocjonalnie człowiek" decyduje sam o sobie, ale nie jest samotną wyspą i czy chce tego, czy nie środowisko wpływa na jego życie , a tym samym na dążenia w kierunku szczęścia
__________________
KOCHANKOWIE W CIEMNOŚCIACH...
NA CZTERY I PÓŁ GODZINY DO NIEBA WZIĘCI...

marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując