Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-10-24, 16:53   #7
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Czy ktos z Was ma taki dom?

Gosiu, polecam Ci forum http://murator.com.pl/forum (mam nadzieję, że Złosiu nie będzie miał nic przeciwko, w końcu to zupełnie inna branża...) naprawdę sporo się dowiesz i pewnie spotkasz osoby, które budowały wg tego projektu mi to w każdym razie ogromnie pomogło

Aeterna - chyba trochę przesadzasz z tą wielkością... 145 metrów to naprawdę nie jest mały dom. A większy, poza tym, że kosztuje (bo nie oszukujmy się, większy dom będzie kosztował więcej - szczególnie wykończenie), to jeszcze potem trzeba utrzymać, ogrzać, posprzątać itp. Więc moim zdaniem trzeba dopasować wielkość do potrzeb i możliwości. Myślę, że dla 4, a nawet 5 osobowej rodziny taki dom wystarczy wprawdzie mnie akurat ten projekt nie zachwyca, ale to inna sprawa, bo każdy ma inny gust.

Nie demonizowałabym też projektu gotowego - główną zaletą jest to, że są mniejsze szanse, że będą w nim drastyczne błędy - znam parę osób, które zdecydowały się na indywidualny i to jakie kwiatki potrafią się w takim projekcie pojawić to przechodzi ludzkie pojęcie... trzeba mieć super sprawdzonego architekta i jeszcze samemu się trochę chociaż znać...
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując