Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zazdrość czy uzasadniona prośba o przestrzeń?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-09-30, 09:53   #21
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 570
Dot.: Zazdrość czy uzasadniona prośba o przestrzeń?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A ja Cię rozumiem.

Sama nie chcę mieć dzieci, więc nie przełoże sobie tego jeden do jednego.

Ale tak sobie myślę, że gdybym zaproponowała wycieczkę do Wiednia, a facet mi powiedział, że był z byłą, nie warto. Potem pokazałabym mu ładne spodnie, które chce kupić, a on na to, że była nie lubiła takich. Na końcu zaproponowałabym eksperyment w łóżku, na co bym usłyszała, że z byłą próbowali i szału nie było.

Byłoby mi przykro. A wystarczyło by wyrzucić byłą. "Byłem w Wiedniu, nie było fajnie". "Nie podobają mi się za bardzo takie spodnie". "Nie mam ochoty tego spróbować". I przekaz ten sam, a nie boli.

Niby wiadomo, że on już ma dziecko i że z inną kobietą. I wiadomo też, że facet ma jakieś byłe. I nie jest to przecież koniec świata.

Ale takie przypominanie o tym co chwilę, że tylko dla autorki jest to nowa ekscytująca sytuacja (założę się, że mąż też się ekscytuje, chodzi o odbiór, a nie treść przekazu), bo teściowa ma już wnuka, mąż ma dziecko.

Tak na sucho po jednym poście można dojść do wniosku, że przesadzasz. Ale jak się tak słucha w kółko to można się źle poczuć.

Masz sytuację, w której chcesz być szczęśliwa, a ktoś ci ciągle przypomina, że Kaśka tak miała rok temu. I super dla Kaśki, to nie jest tak, że jej źle życzysz. Ale teraz twoja kolej i chcesz być gwiazdą tej imprezy.

Jeśli rozmowy nic nie dają, spróbuj zastosować podobną technikę odnośnie czegoś innego przez dzień/dwa".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Świetnie powiedziane.
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując