Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-16, 13:00   #1088
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Madzikson Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!



Mam WIELKĄ prośbę o analizę składów kremów – postanowiłam teraz nieco więcej zainwestować w kremy i chciałam się dowiedzieć czy warto? Jeszcze ich nie kupiłam – ponieważ decyzję uzależnię od tego co będzie tutaj napisane Nie są to tanie rzeczy niestety.



Co oczekiwałabym od kremu?

Przede wszystkim chciałabym, żeby te kremy NIE ZAPCHAŁY skóry (najgorsze co może być to wydać 300 zł po czym rano obudzić się z twarzą pełną krostek ).

Chciałabym, żeby dobrze nawilżały skórę, żeby ją uspokajały, wzmacniały, odżywiały – w skrócie żeby były kosmetykiem, który dobrze jej robi TYLKO NIE SZKODZI.



Mój research trochę trwał, część kosmetyczek mnie namawiała na niektóre produkty, ale nie chce dać się ponieść fali reklamy – tylko podejść do tego zdroworozsądkowo.



Z tych wszystkich pozycji nie ukrywam moim faworytem jest Colway- bardzo chciałabym go sobie kupić (zarówno krem jak i peeling enzymatyczny) – ale nie wiem czy warto?

Na firmę Medex bardzo namawia mnie Pani kosmetyczka.



Ekspertki BARDZO Was proszę o szczerą RADĘ:



1)Colway Hydro Night Cream:



Agua, Jojoba Esters, Caprylic/Capric Triglyceride, C13-15 Alkane, Methylpropanediol, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Squalane, Moringa Oil/Hydrogenated Moringa Oil Esters, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Sorbitan Olivate, Kappahycus Alverezii Extract, Tocopherol, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Collagen, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide I, Phytosphingosine, Cholesterol, Lacticol, Xylitol, Atelocollagen, Sea Water, Ascorbyl Palmitate, Phytosterols, Glycerin, Ascorbic Acid, Cetyl Palmitate, Sorbitan Palmitate, Sorbitan Oleate, Sodium Lauroyl Lactylate, Ceteareth-25, Sodium Chondroitin Sulfate, Butylene Glycol, Silica Dimethyl Silylate, Pentylene Glycol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Sorbitan Isostearate, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, PEG-8, Xanthan Gum, Elastin, Lactic Acid, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Phenylpropanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Metyhylpropional, Linalool.



2)Colway Hydro PEELING ENZYMATYCZNY



Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Olivate, Methylpropanediol, Arachidyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Polyethylene, Polyacrylamide, Glycerin, Caprylyl Glycol, Collagen, Elastin, Lactic Acid, Bacillus Ferment, Kappahycus Alvarezii Extract, Sea Water, Lactitol, Xylitol, Allantoin, Arachidyl Alcohol/ Behenyl Alcohol, Phenylpropanol, C13-14 Isoparaffin, Laureth 7, Lactic Acid, Phenylpropanol, Propylene Glycol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylopropional, Linalool, Limonene.



3)Medex, krem Vital Recover K (przepraszam mogą być minimalne błędy, niewyraźnie zdjęcie wysłała mi kosmetyczka, w internecie nigdzie nie ma dostępnego składu)



Aqua, Glycine Soja (AND) Arnica Montana (AND) Tocopherol, Glyceryl Stearate Citrate (AND) Cetearyl Alcohol (AND) Glyceryl Caprylate, Caprylic/Capric Triglceride, Octyldodecanol, Dicapryl ether, Chamomilla recutita Flower Water (AND) Alcohol DENAT., Glycerin (natural source), Butyrospermum parkii, Propanediol (natural source), Tocopheryl acetate (natural source vitamin E), Daucus Carota Sativa (AND) Beta-Carotene, Hydrogenated Vegetable Oil, Xantan Gum, Phenethylalcohol, Sorbitan Caprylate, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Sorbic Acid, o-O Men-5-OL, Cananga Odorata, Salicylic Acid, Benzyl Lenzoate, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool



4)Medex, Papaya Night Cream



AQUA • BUTYROSPERMUM PARKII • OCTYLDODECANOL • GLYCERIN (NATURAL SOURCE) • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • DICAPRYLYL ETHER • CETEARYL ISONONANOATE • ETHYLHEXYL STEARATE • CARICA PAPAYA FRUIT EXTRACT • POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE • HYDROGENATED VEGETABLE OIL • ZINC SULFATE • ZINC STEARATE • CERA ALBA • MANNITOL (AND) CYCLODEXTRIN (AND) YEAST EXTRACT (AND) DISODIUM SUCCINATE • TOCOPHERYL ACETATE (NATURAL SOURCE VITAMIN E) • TOCOPHEROL (AND) HELIANTHUS ANNUS SEED OIL • BISABOLOL • POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE • GLYCERYL CAPRYLATE • CITRIC ACID (AND) PROPANEDIOL (AND) SALICYLIC ACID • ETHYLHEXYLGLYCERIN • PHENETHYLALCOHOL • FRAGRANCE (PARFUM FROM NATURAL ESSENTIAL OILS) • BENZYL SALICYLATE* • LINALOOL.* * FROM NATURAL ESSENTIAL OILS.



5)Medex, Papya Day Cream



AQUA • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • OCTYLDODECANOL • DICAPRYLYL ETHER • GLYCERIN (NATURAL SOURCE) • TITANIUM DIOXIDE (AND) JOJOBA ESTERS (AND) POLYHYDROXYSTEARIC ACID • CARICA PAPAYA FRUIT EXTRACT • POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE • PENTYLENE GLYCOL (NATURAL SOURCE) • CERA ALBA • ZINC STEARATE • ZINC SULFATE • POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE • ROSMARINUS OFFICINALIS (AND) ASCORBYL PALMITATE • GLYCERYL CAPRYLATE • CITRIC ACID • SALICYLIC ACID • FRAGRANCE (PARFUM FROM NATURAL ESSENTIAL OILS) • BENZYL SALICYLATE* • LINALOOL.* * FROM NATURAL ESSENTIAL OILS.



6)Pat&Rub Face Cream na dzień



INCI: Aqua, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Isoamyl Cocoate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Cetearyl Olivate, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Olive Glycerides, Betaine, C13-15 Alkane, Sorbitan Olivate, Argania Spinosa Kernel Oil, Cetearyl Alcohol, Parfum, Moringa Oil/Hydrogenated Moringa Oil Esters, Benzyl Alcohol, Kappaphycus Alvarezii Extract, Caesalpinia Spinosa Fruit Extract, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Biosaccharide Gum-1, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Tocopherol, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Dehydroacetic Acid, Xanthan Gum, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Linalool.



7)Pat&Rub Face Cream na noc



INCI: Aqua, Isoamyl Cocoate, Coco-Caprylate/Caprate, Persea Gratissima (Avocado) Oil, C13-15 Alkane, Isononyl Isononanoate, Polygleceryl-2 Oleate, Maltooligosyl Glucoside/Hydrogenated Starch Hydrolysate, Glycerin, Magnesium Sulfate, Polyhydroxystearic Acid, Polyglycerol-2 Stearate, Hydrogenated Vegetable Oil, Parfum, Stearyl Linoleate, Stearyl Stearate, Tripleurospermum Maritima Extract, Ectoin, Phospholipids, Sphingolipids, Benzyl Alcohol, Polyhydroxystearic Acid, Stearyl Alcohol, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Dehydroacetic Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Linalool.



8)Hada Labo Tokyo, Skin Plumping Gel Cream (Japoński krem - żel wypełniający zmarszczki na dzień i na noc)



Aqua, Hydroxyethyl Urea, Butylene Glycol, Glycerin, Pentylene Glycol, PEG/PPG/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Squalane, Triethylhexanoin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Dimethicone, Triethyl Citrate, Arginine, Glucosyl Ceramide, Alpha-Glucan, Hydrolyzed Collagen, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Agar, Citric Acid, Sodium Citrate, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Decylene Glycol



Dziewczyny zakupiłam sobie i używałam teraz przez dłuższy czas krem Organique z dynia – SUPER EKO, bezpieczna formuła, naturalne składniki itp. Niestety mam wrażenie, że po kremie wyskakują mi krostki ( NAJGORSZA RZECZ JAKA MOŻE BYĆ) – też nie był tani i teraz jestem strasznie zła , że powoduje taki efekt Ale może nie? Może muszę szukać gdzie indziej winowajcy?



Ekspertki co powiecie o jego składzie?

1)Organique krem na dzień z dynią



AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, GLYCERIN, BETAINE, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) EXTRACT, CUCURBITA PEPO (PUMPKIN) FRUIT EXTRACT, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, LYSOLECITHIN, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM HYALURONATE, SCLEROTIUM GUM, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PULLULAN, XANTHAN GUM, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE.



Z ciekawości wkleję skład Physiogelu kremu do twarzy, który nie zrobił mi żadnej krzywdy i dobrze nawilżył buzię – czy ten skład jest dobry? Czy niezbyt ciekawy?



2) Physiogel, Hypoallergenic, Codziennie Nawilżanie, Krem nawilżający do twarzy



Aqua, Caprylic Triglyceride, Glycerin, Pentyleneglycol, cocosnucifera, Hydrogenated Lecithin,

Butyrospermum Parkii Butter, hydroxyethyl-cellulose, Xanthan Gum, Ca rbomer,Ceramide 3



I na koniec zastanawiam się nad zakupem totalnie prostych kremów ALANTAN i Krem EctoSkin P7 – może nie ma co przekombinowywać i szukać nie wiadomo czego tylko kupić prosty , pytanie czy DOBRY krem?



1)Unia, Alantan Dermoline, Lekki krem z alantoniną i d-pantenolem 5%



Aqua, Panthenol and Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol Polysorbate 60, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-8, Dimethicone, Allantoin, Ethylparaben, Methylparaben, Citric Acid



2)Unia, Alantan Dermoline, Krem głęboko nawilżający



Aqua, Glyceryl Stearate SE, Panthenol, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Octyldodecanol, Capryiic/capric Triglyceride, Peg-8,ammonium Lactate, Phenoxyethanol, Allantoin, Dimethicone, Triethyl Citrate, Methylparaben, Ethylparaben, Citric Acid



3)Krem EctoSkin P7



Ectoin[emoji2400], Aqua, Hydrogenated Lecithin, Ceramide-3, Squalane, plea Europea Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Oryza Sativa (Rice) Bran Cera, Carbomer, Xanthan Gum, Sodium Carbomer, Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract, Glycine, Alanine, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Hydroxyethyl Cellulose, Glycerine, Hydroxyphenyl Propamidobenzoic Acid



Ekspertki będę Wam przeogromnie wdzięczna za wasze zdanie
Niestety, jeśli skóra wykazuje dużą skłonność do powstawania wypryskow po kosmetykach, to wszystkie które podałaś będą zapychac, zwłaszcza te które zawierają tłuszcze i tròjglicerydy na początku składu. Najbezpieczniejszy w tym zestawieniu wydaje się Alantan, serio [emoji16] Jeśli jednak regularnie chodzisz do kosmetyczki na zabiegi, to myślę, że można zaryzykować coś co ona poleca. Jeśli nie, to polecam jednak poszukać formuł żelowych i wodnych, aniżeli kremowych.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując