Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-07, 09:41   #77
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie wiem co to power pump- pewnie jakiś body pump , bo ich jest fafset teraz odłamów.
Nie wiem czy bedą lezejsze- na pewnoi ątwiej regulowac ciezar i zakąldac pod siebie. Ja bardzo polecam, uwazam ze ogópnie pumpy to jest jeden z najlepszych masowych systemów treningowych dla kobiet.



Nie przejmuj się przede wszystkim, nikt nie zaczynał od poziomu superstar, każdy albo zaczyna pierwszy raz, albo znów zaczyna któryś kolejny raz i za każdym razem trzeba sobie dać czasu i być dla siebie i ciała wyrozumiałym.

Popatrz czy zajęcia mają oznaczenia, u nas są poziomy: dla początkujących, średni, dla zaawansowanych.
Można sobie dobierać zajęcia.


Można tez iść na co się chce i robić po prostu wolniej, mniejszym ciężarem, przerywać w razie potrzeby i odpoczywać.


Jeśli same zajęcia Ci się podobały, to ja bym chodziła ale robiła mniejszym obciążeniem (piłka 7 kg to jest już dużo dla kobiety w systemie: rzuć-złap - weź lżejszą na drugi raz, powinny być na stanie od 3 kg),
a efekty przyjdą. Nie od razu, nie na 3 ani 5 zajęciach, ale na 10-20 będą już wyraźne.
Zgadzam się. Dobrze pochodzić czy to na trening obwodowy, czy na to power pump.
Na pump chodziłam przez długi czas (później przenieśli na inny dzien i godzinę i niestety nie dawałam rady na nich być) i normalne było, że każdy zakłada taki ciężar, jaki jest odpowiedni dla niego.
U nas prowadząca sugerowała, że np. osoby trenujące regularnie zakładają 2 x 4,5 kg, osoby początkujące mniej (np. 2 x 2,75 kg), a jak widziała osoby już mocno zaawansowane, częstych bywalców, to sugerowała im większe ciężary. Zwykle pamiętała, kto ma z czym problem, gdzie potrzebuje mniej bądź więcej.

Nie ma co się czuć głupio. Nikt nie idzie na siłownię już przygotowany do ciężkiego treningu.

Możesz ewentualnie pochodzić na zajęcia typu TBC, Shape - one są mniej wymagające, ale tu już bardzo dużo zależy, kto prowadzi. Byłam i na takich, które były porównywalne do nudnych dywanówek, właściwie bez obciążeń, a byłam też na takich, na których ćwiczyło się ze sztangami, gumami i ciężarkami.

Jak pochodzisz na różne zajęcia, to zorientujesz się też, do kogo warto chodzić na treningi. Ja mam kilka osób takich upatrzonych i do nich pójdę nawet jak to jest trening typu BPU (brzuch uda pośladki), który z reguły jest nudny, ale one/oni dają większy wycisk.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-10-07 o 09:43
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora