Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie VIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-04-03, 22:37   #3427
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie VIII

Cytat:
Napisane przez ragutka Pokaż wiadomość
Tymcio powiedz kogo słuchasz z wloskimi piosenkami? Ja ci zdradzę moich ulubieńców �� ja na razie do nauki języka głównie korzystam z duolingo ale muszę się rozwijać i poszukam czegoś z wizją. Na netfliksie polecam Ci dwa włoskie seriale są to kryminały więc niezbyt ambitne ale obydwa dzieją się w Rzymie i można sycić oczy pięknymi plenerami rzymskimi. Pierwszy to Carlo & Malik a drugi Suburra.
Rawito podziwiam bo ja jestem bardzo słabo zdigitalizowana
Ragutko, nie widzialam tych seriali, z przyjemnością obejrzę. Z wloskich klimatów oczywiscie Genialna przyjaciółka, Gianni Versace, Rzymskie dziewczyny. Ja slucham prostych, starych piosenek. Biorę słowa z tekstowo.pl i sobie tlumaczę. Mam listę na spotify: Pupo, Fred Buscaglione i jego Guarda che luna,
Albano i Romina Power, Gianna Nanni z nowszych. Eros Ramazzotti ma za trudne teksty. A czego Ty słuchasz?

Na YT uczę się z polskich kanałów Italyolo i Vacanze romane a z wloskich bardzo polecam profesora Roberto, niewiele jeszcze rozumiem ale do osłuchiwania się z językiem jest super https://m.youtube.com/channel/UCLh4Z...coN4w/featured codziennie lekcje na żywo, swietny nauczyciel!

Lolli radio italia - canzoni italiane per tutto il tempo

Ściągnęłam sobie aplikację Ifiszki Edgard i jestem zadowolona bo można ją rozbudowywać w miarę zdobywania wiedzy. To wydawnictwo ma świetne pozycje. Mam od nich gramatykę, na prawdę solidna pozycja a w planach kryminał.

Ach Italia, tak tęsknię...

Edytowane przez tymena
Czas edycji: 2020-04-03 o 22:57
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując