Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie VIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-04-17, 19:44   #3475
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie VIII

Doroto, myślę,że ten problem dotyka znacznej większości,tylko o tym głośno się mówi, a jak juz to głownie w zaciszu domowym. Ważniejsze sa tematy, wiadomo wirus i śmiertelne żniwo, wiec nawet nie wypada wspominać o galopującym bezrobociu i konsekwencjach.

Może się okazać,ze liczba ofiar z powodu ogłoszonej pandemii może być nieporównywalnie większa niż ofiar koronawirusa.

Bezrobocie, bankructwa, depresja,rozwody samobójstwa.. , ale jutro to moze byc futro...wszyscy sie mylimy, moze sie tez okazac ,ze nie bedzie az tak zle, produkcje z Chin i Bangladeszu przeniesiemy do Polski, będziemy wspierać polski handel, polski biznes, polską turystykę,polską sztukę,lokalne rolnictwo i jakoś ruszymy do przodu...
Wielu ludzi z moje kręgu straciło pracę i srodki do zycia. Kolezanka, utalentowana dziewczyna, a nie obroniła habilitacji, straciła etat na uczelni. Dorabiała sobie w urzedzie krakowskim na poł etatu, moze z dnia na dzień stracic prace. Jest w moim wieku, gdzie znajdzie pracę? Moze przekwalifikuje sie na krawcową? Szyje, kto wie.

W rodzinie jest sporo osób prowadzących małe firmy, ich los wisi na włosku.
Ja tez nie pracuje na etacie, ale mm to szczescie,ze trafiłam na dobrych ludzi, którzy wypłacają mi na czas kwaranntany 50% mojego uposazenia,i to mimo,ze jedno z nich straciło prace, i tak sie razem wspieramy. Jak długo?
A ile jest takich co zostaje z pustym papierkiem po "cukierku"?

Edytowane przez Córka D'artagnana
Czas edycji: 2020-04-17 o 19:49
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując