Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - On mnie o nic nie pyta
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-06-26, 06:42   #3
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: On mnie o nic nie pyta

Nie wiem jak powinien wyglądać związek. Wiem natomiast, że trudno jest oczekiwać od kogoś, że będzie on uważał, że jestem ważny, gdy sam będę miał o sobie inne zdanie. Wewnętrzne przekonanie o tym, że jestem ważny jest kluczem. Wydaje się na pozór, że jeśli komuś będziemy dawali odczuć, że on jest ważny, że to co mówi jest ważne, to powinniśmy otrzymać w drugą stronę to samo. Ale tak wcale nie jest. Poczucie bycia istotnym, choć może być to trudne, wypływać powinno z wnętrza siebie. Wtedy łatwo stawiać granice, nie ma się wątpliwości co zrobić. Po prostu stawiasz siebie na pierwszym miejscu. W końcu i tak to Ty jesteś źródłem swojego własnego poznania i nigdy nie było, ani nie będzie inaczej.
Popracuj nad poczuciem własnej wartości. Może akurat ten chłopak jest doskonałym "narzędziem" do tego. Dlatego doskonałym, bo dzięki niemu łatwiej zrozumieć, że ta wewnętrzna zgoda na siebie takim, jakim się jest, nigdy nie przypłynie z zewnątrz. A w każdym razie jeśli nawet zdarzy się coś, że przypłynie (jakaś pochwała czy komplement), to nie będzie to trwałe.
Fajnie to można stestować, badając co się pojawia, gdy ktoś mówi Ci miłe rzeczy. Czy po prostu czujesz się dobrze, bo on po prostu stwierdził fakt a w Tobie nie ma sprzeciwu, cz może zaraz za tym przychodzi chęć odwdzięczenia się albo jakaś forma skrępowania.
Wykorzystaj go do obserwacji siebie. I nie czyń żadnych założeń typu: ja jestem introwertyczką, albo związek powinien wyglądać tak albo nie tak. Co będzie, to będzie. Może go za tydzień zostawisz a może, gdy zaczniesz stawiać siebie na pierwszym miejscu on to wyczuje i zmieni swoje zachowanie. Natomiast na pewno nie warto go wychowywać ani zmieniać. Zajmij się sobą, nie związkiem ani relacją.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując