Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-08, 12:00   #364
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Gryzelda ale przykra sytuacja, musiał się syn bardzo wystraszyć...

Trzymam kciuki kto tam wizytuje czy ma prenatalne w najbliższym czasie

Ja byłam dziś na kolejnym spotkaniu z położną i strasznie się ciesze że trafiłam na tą babeczke, zwłaszcza że nie ruszyła moja szkoła rodzenia, mam miec jeszcze dwa spotkania przed porodem.

Poza dzisiejszymi tematami zadałam kilka pytań i tak np jestem zaskoczona, że nie poleca smarowania sutków wczesniej maścią z lanoliną tak jak mi polecały koleżanki czy internety mówią że można nawet 2 miesiące wcześniej... Że takie praktyki mogą wywołać wcześniejszy poród Poleca bardzo Bepanthen jak już są rany czy pęknięcia na sutkach. Ja chyba jednak chce traktować wcześniej sutki tą maścią z Ziaji żeby jednak zapobiegać

Kolejny temat - masaż krocza owszem można masować w ramach przygotowania krocza, mogę eksperymentować z tym olejkim z gemini który jest do tego dedykowany ale widzę że ona bardziej się zna na tym co już po porodzie i jak dbać o krocze już po a nie przed.
Przed poleca ćwiczenie mieśni kegla na każdym etapie życia w sumie

Również jest zdania jak moja gin że Tantum Rosa przesusza i nie zaleca się już go stosowania (ja już kupiłam chwile temu i irygator też mam)

Octanisept - pracowały na nim tyle lat(do pępka, krocza i rany po cc) a teraz faktycznie nie polecają, ewentualnie do rany na kroczu max 2 tyg.

Sudocrem apsolutnie nie ale drugi raz dostałam go w próbkach

Co do stosowania wiesiołka czy naparu z liści malin to radzi konsultować z lekarzem, czy można i ewentualnie od kiedy

Jeszcze mnie zaskoczyło co do nacięcia krocza, że podobno zdecydowanie lepiej pęknąć niż żeby nacinać, że szybciej się dochodzi do siebie i wszystko tam się szybciej goi. Ale wiadomo że nie można przewidzieć czy się nie pęknie po odbyt np to już gorsza sprawa

Aa i bardzo poleca zaopatrzyć się w krople Sab Simplex na kolki, że w większości przypadków bardzo pomaga na wszelkie brzuszkowe problemy, ale czasem są dzieciaczki, że im nic nie pomaga i trzeba po prostu przetrwać ten czas zwykle ok 3msc kiedy układ pokarmowy się juz rozwinie na tyle żeby lepiej funkcjonować
No i ciężko go dostać bo to zagraniczne krople więc lepiej mieć w zapasie niż później kombinowac jak go zdobyć

Myślę że ile ludzi tyle opinii co lepiej stosować, co może pomóc a co zaszkodzić
Co do Tantum rosa to u mnie na szkołę rodzenia mówili to samo. Ja nie korzystałam poprzednio i teraz też nie planuje. Moja położna z kolei zalecała stosowanie globulek dopochwowych po porodzie sn[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87985649]Ja już po, przeczucie się nie sprawdziło, siedzi główkowo waga 1435g [emoji7] bóle już będą do końca, szyjka trzyma, więc nic złego się nie dzieje. Załącznik 7721446

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Super, że wszytsko jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora