Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-08-15, 06:49   #2800
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Przegryw Pokaż wiadomość
Nie rozumiem pogrubionej wyżej rozpiski. Próbowałem na rowerze stacjonarnym mającym 8 stopni oporów. Najwyższe tętno uzyskuję na 5, wyższy opór nie ma sensu, bo prędkość przy tym jest mniejsza i tętno niższe. Próbowałem różnych kombinacji czasowych. Czuję w głowie puls ale jest za niski.
.

[W] - waty, poziom oporu mierzony bezpośrednio na rowerze. Trudno powiedzieć jakiemu oporowi odpowiada to obciążenie na Twoim sprzęcie niemniej jeśli powyżej 5 stopnia zmniejszasz już prędkość to zamiast zwiększać opór po prostu szybciej kręć korbami.
Nastaw 5tkę i kręć 20 sek z kadencją (pełen obrót kobry na minutę) około 110 - 120 (czyli w sekundę dwa obroty korby). Po 20 sek 10 sekund kręcisz bez oporu i tak 10 razy. Następnie 5 minut luźnego kręcenia i jeszcze 2 serie. Tylko musisz czuć, że te 20 sekund jedziesz na takim oporze, że w zasadzie nie dałbyś rady dużo dłużej (już przy 3-4 powtórzeniu). Powinieneś już przy drugiej serii mieć dość a puls mieć sporo powyżej progu gdzie zaczynają się przemiany beztlenowe.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora