Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-08-26, 17:30   #2651
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
bardzo ciężko mi ocenić żółty, bo niezbyt się w tym kolorze lubię (jakimkolwiek odcieniu). Wydaje mi się, że lepiej mi w rozbielonym żółtym - coś takiego jak bluzka w albumie.



A jaka jest różnica pomiędzy ecru, a kremową bielą? :P (google daje różne wyniki :P)



Zieleń chyba bardziej pasuje mi, żywa, ale nie jaskrawa (np. limonka). Najlepiej nie za jasna. W miętowym mi gorzej.
Ecru - biel z domieszką żółci
Krem - biel z domieszką szarości

No niestety przy analizie trzeba na chwilę zapomnieć o osobistych preferencjach i uprzedzeniach kolorystycznych i zdobyć się na możliwy obiektywizm Nie oznacza to, że masz kupić bluzkę w odcieniu żółtego, który będzie do Ciebie pasował, tylko np. przymierz kilka odcieni żeby móc ocenić, w którym jest Ci najlepiej.
Mnie w limonce jest akurat bardzo dobrze :P W mięcie jest nieźle.
Błękitów nie bardzo jest sens mierzyć, bo akurat najbardziej są zbliżone do siebie. Warto też upewnić się, jak wyglądasz w bardzo ciemnym graficie, zbliżonym do czerni. Obydwu jasnym typom nie pasuje głęboka czerń, ale z dwojga złego, Lato odnajdzie się w niej trochę bardziej niż Wiosna.
Malinowa czerwień (letnia) vs. makowa czerwień (wiosenna):
https://5.imimg.com/data5/EM/AA/PF/S...ur-500x500.png
https://www.tkaninyflorentine.pl/ima...660%5D_480.jpg
Generalnie jak wahamy się między typami siostrzanymi, trzeba przymierzyć te odcienie, po których najbardziej widać różnicę. U jasnych typów jasne, dosyć żywe błękity stanowią wspólny mianownik i różnice między nimi są minimalne, więc trzeba rozpatrywać te kolory, które najbardziej różnią się od siebie. Aha, Jasne Lato podobno lepiej wygląda w różowym złocie niż w żółtym (co miałoby sens, uważam).
Co do stroju:
Cytat:
Niski kontrast dotyczy również kolorów. Jasne lata świetnie wyglądają w strojach monochromatycznych, zestawieniach różnych odcieni tego samego koloru. Kontrastowe wzory i zestawienia mogą za to odciągać uwagę od twarzy i wyglądają przesadnie.
Można również zestawiać różne kolory, ale jak najmniej kontrastowe (czyli najlepiej takie, które leżą blisko siebie na kole barw) i o podobnym poziomie nasycenia oraz ciemności.
Tu o Wiośnie:
Cytat:
W ubraniu zestawy mocno kontrastowe oraz duże, kontrastowe wzory są odradzane. Najlepiej sprawdzają się zestawy podobnych kolorów oraz drobne wzroki, z daleka optycznie zlewające się w całość. Kontrasty nie powinny być skrajne, sprawdzają się klasyczne eleganckie zestawy typu szary z różowym, szary z żółtym, bladożółty z bladozielonym.
Należy unikać ubierania się w bardzo dużą ilość ciemnych kolorów naraz - zamiast wyglądać poważnie, będzie to wyglądało przytłaczająco. Zawsze warto rozbić ciemny strój jasnymi elementami, szczególnie przy twarzy.
Tu akurat jest podobnie, ale wydaje mi się, że monochromatyczność w troszkę większym stopniu będzie dotyczyła Jasnego Lata.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-08-26 o 22:02
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora