Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-12-07, 14:19   #2954
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dawno się nie odzywałam więc zrobię mały update co z moimi włosami:
- od pół roku stosowuję finasteryd, dermovate, foligain f5
- na poprzedniej wizycie (1,5 mies temu) na kamerce był widoczny porost nowych włosów, cebulki się uaktywniły, niestety bardziej na czubku głowy a nie na przedzie (gdzie mam najrzadsze włosy) ale widac jakies światełko w tunelu
- generalnie zmieniłam całą pielęgnację, odstawiłam kosmetyki z sls, zaczęłam testować naturalne szampony i odżywki no waste w kostce, przeszłam na łagodniejsze kosmetyki do pielegnacji i stylizacji (anwen, hairy tale, cantu, dava curl - tu były jakieś kontrowersje związane z marką i chyba więcej nie wrócę), odkryłam mycie włosów kremami myjącymi
- zaczęłam podbijać skręt włosów (zawsze rozczesywałam - w efekcie moje malutko włosów jak się je dobrze obetnie i odpowiednio wystylizuje nie wygląda tak tragicznie jak wcześniej uczesane na prosto)
- przypomnę, że moje włosy nie wypadają, nie doświadczyłam linienia odkąd stosuję leki
- ze względu na uczulenie na minoxidil lekarz zapisał mi krople na jaskrę na do stosowania na przodzie głowy ale po dwóch opakowaniach zrezygnowałam - staram się bezpiecznie rozprowadzić foligain z minoxidilem tak aby alergia nie wróciła

Kolejną wizytę u dr Mikiela mam za 5 miesięcy, do tego czasu mam stosowac leki jak przypisał.
Jestem dobrej myśli

Edytowane przez Agunia001
Czas edycji: 2020-12-07 o 14:21
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując