Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-31, 18:31   #20
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Arrow Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
Uwaga! Są sytuacje, w których skuteczność tabletki antykoncepcyjnej jest osłabiona:

- zażywanie niektórych antybiotyków i leków (amoksycylina, tetracykliny, ampicylina, rifampina, carbamazepamina, etosuksymid, metronidazol, fenobarbital, fenytoina, primidon, troglitazon)

- zażywanie niektórych leków przeciwgrzybicznych (np. na grzybicę pochwy), przeciwpadaczkowych

- zażywanie preparatów ziołowych na bazie dziurawca

- zażywanie dużych ilości witaminy C. (niektóre badania sugerują, żeby nie brać tej witaminy w tym samym czasie co pigułki)

- wymioty, ostra biegunka (szczególnie w czasie pierwszych 4 godzin po zażyciu tabletki, bo tyle mniej więcej trwa wchłanianie jej składników)
biore cilest od kilku dni więc nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia w tej kwestii. to są moje pierwsze tabletki, własciwie pierwsza jakakolwiek forma antykoncepji. do tej pory skarżyłam sie na bardzo silne bóle miesiączkowe. nie nasiliły sie wraz ze stosowaniem cilestu ale też nie ulżyło mi ale nie trace nadziei bo jestm na etapie pierwsza tabletka w pierwszy dzień krwawienia.

ale do sedna. w drugi dzień zażywania cilestu wziełam 5 tabletek przeciwbulowych! trzeciego 3, to nie jest jakieś odchylenie od normy bo tak zawsze biore bo chyba bym umarła
CZY TAKA ILOŚĆ PRZECIWBÓLÓWEK MIOŻE OSŁABIC DZIAŁANIE CILESTU? JEŚLI TAK TO ILE MAM ODCZEKAC ABY MÓDZ UPRAWIAĆ BEZPIECZNĄ MIŁOŚC?

hallllllllooooooooooo! czy ktoś mi odpowie?

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-06-04 o 11:33 Powód: post pod postem; edytowane przez jaga_2001 -> umieszczenie cytatu
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora