Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Produkty do włosów bez silikonów!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-02, 22:53   #482
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
nie wiem czy to dobre miejsce(a nie np. składowe), ale proszę Was o poradę

kilka stron wcześniej znalazłam tu przepis na psikadło od Jolie i postanowiłam je ukręcić. Zakupiłam u Thanatosa i dostałam jako próbkę olej ze słodkich migdałów (a kupiłam również mleczko migdałowe) - one się będą różnić efektem? jak dodam olej, to nie obciąży mi to włosów zbytnio?

Dostałam też jakiś Nawilżacz i nie wiem co z nim zrobić (INCI:Water (Aqua); Xanthan Gum; Chondrus Crispus (Carrageenan); Glucose; Phenoxyethanol; Methylparaben; Ethylparaben; Propylparaben; Benzyl Alcohol; Potassium Sorbate; Butylparaben; Isobutylparaben; Tocopherol)
Czy ten nawilżacz dodawać?
A i ostatnie pytanie: to, ile dodam każdego składnika, to pewnie zależy ode mnie, ale czy na te proporcje od Jolie (50ml wody + po 1-1.5 reszty) mogę zmienić ilość wody destylowanej?
olej z migdałów do psikacza się nie przyda- ale za to rewelacyjnie sprawdza się jako serum na końce (w ilości minimalnej) lub do maseczek zmywanych szamponem. Ten nawilżacz w sumie też można dodać do psikacza - generalnie przepis można modyfikować- możesz zmienić ilość wody- ja robię takie stężenia jak podałam- nie chcę przesadzać ze stężeniem protein bo mogą nieco obciążać (kwestia włosa)
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując