Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-03, 21:46   #1667
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

a tak na marginesie, to takie pseudonaukowe artykuły często zawierają masę błędów...
skad np. informacja ze wszystkie filtry zawieraja benzophenone-3...
zaden z aptecznych preparatow z filtrami ktorych uzywalam go nie zawiera.

a poczatkowo preparaty z filtrami chronily tylko przed UVB a stosujac je ludzie siedzieli na sloncu dluzej, bo czuli sie bezpieczni - stad wzmozone zachorowania na nowotwory.
a mowienie od razu ze wszystkie filtry chemiczne to be i rakotworcze to gruba przesada.
zaden filtr nie gwarantuje ochrony 100% - nikt tego nigdy nie ukrywal. ale niektore gwarantuja ochrone zblizona do 100%.

a filtry spf 50+ mają też wyższą ochronę UVA jak wspomniala agnieska, no i deklarowany stopien protekcji faktycznie wystepuje kiedy naklada sie tzw. przepisowa ilosc. a przy nalozeniu mniej znacznie spada, a w przypadku wyzszych filtrow ow margines bezpieczenstwa rosnie.

ja tam sama nie jestem ortodoksem, filtruje sie czasem, a czasem mi sie nie chce (nie uzywam poki co kwastow etc., nie mam snieznobialej karnacji), ale uwazam filtry w ich obecnej postaci za jedno z wiekszych osiagniec szeroko pojetej kosmetologii - a przynajmniej tej jej czesci ktora mam szanse kiedykolwiek zastosowac
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując