Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przechowywanie żywności i terminy przydatności do spożycia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-02-21, 11:20   #3
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Przechowywanie żywności i terminy przydatności do spożycia

[1=108c410e37025b61f70ac3a bf4d6e10fd655bace_6584d32 569b20;89113774]W jednym wątku różne problemy, ale powiązane.
1/Kuchnia dwojga - i kapusta pekińska, kapusta czerwona, seler naciowy i inne podobne, których nie przejemy nawet na dwa razy są naszym problemem. Jak długo i jaką metodą przechowywać przekrojoną sałatę,
Z czerwonej zrobiłam surówkę z ćwiartki, drugiej ugotowałam, dalej leży w lodówce i patrzy na mnie z wyrzutem, a my mamy przesyt.

2/ Makarony i kakao zjedliśmy wygrzebane z czeluści szafki z 2017-wyglądały w porządku, smakowały dobrze. Przyprawy, budynie galaretki wydają się i po roku na nadające się też.
Natomiast co do puszek przeterminowanych ponad pół roku, to się trochę cykam.
Da się określić, oprócz wydętych wieczek inne parametry i niby na jakiej podstawie?

3/ Dotyczy punku 2. Jeżeli robicie domowe przetwory i weki to nikt nie określa terminu przydatności więc skąd wiadomo do kiedy się
nadają?
Sporo gospodyń zupę i dania (leczo, gołąbki, bigos itp.) przechowuje w słoikach bez pasteryzowania. Czy to bezpieczne?
Podzielcie się swoimi praktykami w tej materii.[/QUOTE]

1. A próbowałaś szatkować i mrozić?

2. Makarony i produkty sypkie są niemal niesmiertelne, konserw bym sie bała bo np. jad kiełbasiany.

3. Jak otwierasz słoik to z reguły na pierwszy rzut oka widać/słychać/czuć czy coś jest zepsute
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując