Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Podział finansów w związku patchworkowym i wypominanie
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-21, 14:54   #8
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Podział finansów w związku patchworkowym i wypominanie

Cytat:
Napisane przez Kripi84 Pokaż wiadomość
Ta sytuacja z alimentami jest chwilowa, trwa dwa miesiące. Był czas, że on kilka lat temu też mnie wsparł, kiedy straciłam pracę (grupowe zwolnienie) i szukałam nowej. To też nie jest tak, że są same negatywy tej relacji i ja nie mogę na niego liczyć. Taki układ finansowania pół na pół narzuciłam sama. Uniosłam się honorem. Wcześniej kilka lat mieszkałam sama. Lubię być niezależna. Po latach stwierdzam jednak, że to finansowanie jest dla mnie niekorzystne, zwłaszcza gdy podział obowiązków nie jest równy, plus jakieś dziwne teksty.

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------



Sama narzuciłam taki model finansowy. Od zawsze lubiłam być niezależna. Statusu na fb nie ustawiam, ani nie żyję na pokaz instagramowym życiem ;-) teraz jednak pojawiły się głupie uwagi z jego strony. Jakby rekompensował sobie trudniejszy czas na mnie. No i nierówny podział obowiązków mi doskwiera. Chyba za bardzo chciałam pokazać na początku, że jestem zaradna, wszystko ogarnę, nie potrzebuję drenować portfela faceta (w przeciwieństwie do jego byłej żony dla której nie po drodze było z pracą, czy ogarnianiem czegoś w domu, od razu uprzedzam, że rozstali się kilka lat przed naszym poznaniem) Plusy tej relacji są, umie być fajnym zastępczym tatą dla mojego syna, kocham jego dzieci, fajnie spędzamy wolny czas, dużo wyjazdów, znajomych, wspólnych pasji, podobne poczucie humoru ale ta proza życia mnie uwiera. Poniekąd ten model wykreowałam ja sama.
Myśle ze jestemy w podobnym wieku.i tez sie uwazam za zbyt zaradna czasami, bo ludzie chetnie to wykorzystuja. dla mnie nierówny podział obowiązków i wyzysk finansowy nie jest wart plusów o których piszesz. Tym bardziej że to Cie wewnetrznie bardzo mocno uwiera. Zrob excela, policz wszystko i przedstaw partnerowi. Masz prawo miec tyle samo korzysci ze zwiazku co i on. na tym polega dojrzały zwiazek.
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora