Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy Twój partner wie ile zarabiasz?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-10-30, 10:42   #25
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
To ja zawsze z partnerami mieliśmy osobno i tak mi jest dobrze
Czuję w tym pewną niezależność.



Obliczyliśmy wszystkie rachunki, raty, mniej więcej ile schodzi na jedzenie + jakiś zapas na w razie co.

Na wakacje, wyjazdy, wyjścia do restauracji, rzeczy do domu itp płacimy po pół, albo na zmianę.
Teraz na przykład odkładamy na wesele, to ustaliliśmy kto za co płaci, a co płacimy wspólnie i każdy wie ile ma mieć do tego czasu

Trochę nie widzę opowiadania TŻtowi co kupiłam, po co i dlaczego, tak jak on chyba by mnie wyśmiał, gdybym kazała mu opowiadać co kupił sobie w tym miesiącu, albo ile dostał premii. Owszem czasami rzucimy, że się firma postarała, bo jakiś dodatek wpadł, albo podwyżka, ale tak ze szczegółami to totalnie nie moja bajka.
No dobrze, powiedzmy że wyszly wam miesieczne koszty 6k. Zrzucacie sie po pol? Nawet jesli jedno w rzeczywistosci zarabia 4k a drugie 14k?

Nie spowiadamy sie z wydatkow tak jak chyba sobie to wyobrazasz tz nie wnika czy wydalam na kosmetyki 100 zl czy tysiac czy nic nie kupilam. Aktualizujemy stan oszczednosci. Planujemy tez wspierac rodzicow w przyszlosci, wiec musimy miec z czego. Dla mnie jest wazne podobne podejscie do finansow, nie same zarobki ale umiejetnosc zarzadzania tym co sie ma. Mozna zarabiac i 50k miesiecznie, ktore przeciekają przez palce. Nie tego szukam, tż tez nie.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując