Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Manicure tytanowy SNS\LART Uczulenie :(
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-11-30, 19:28   #2
Noilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 16
Dot.: Manicure tytanowy SNS\LART Uczulenie :(

Cześć,

Mam uczulenie na lakier hybrydowy - objawia się wysypką skórną. Przez parę lat używałam jedynie zwykły lakier np. Vinylux.
Dwa miesiące temu odkryłam lakier tytanowy i byłam zachwycona, bo znowu miałam piękne, silne paznokcie. Po każdej wizycie na manicure miałam lekkie przeziębienie - ból gardła, kichanie i dosłownie woda z nosa. Przechodziło po paru dniach, jednak każdy kolejny atak był silniejszy. Myślałam, że to taki okres w roku, kiedy wirusy atakują. Po kolejnej wizycie (tj. po dwóch miesiącach od kiedy zaczęłam nosić lakier tytanowy non stop) objawy były już tak uciążliwe, że poszłam do lekarza. Doktor powiedział, że to nie jest przeziębienie tylko ostry objaw alergiczny. Miał rację. Leki na alergię od razu pomogły.
To była moja pierwsza alergia wziewna w życiu, a spowodował ją manicure tytanowy.
Miałam robione paznokcie różnymi markami, ale myślę, że to nie ma znaczenia, ponieważ w każdym salonie jest parę marek. Puder z lakieru tytanowego jest w powietrzu, więc marki mieszają się ze sobą.
To mit, że lakier tytanowy w ogóle nie uczula.
Noilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując