Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nauka języków - wątek do plotek i motywowania się :)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-11, 17:00   #8
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Nauka języków - wątek do plotek i motywowania się :)

Dołączam!
- Znam biegle angielski, ale muszę wrócić do grania w spelling bee, bo jego absurdalna ortografia łatwo mi wylatuje z głowy pod wpływem bardziej regularnych języków i zdarzyło mi się złapać zwiechę przy zapisie słowa ,,business''.
- Pracuję z francuskim którego poziom oceniam na takie nierówne B2, więc siłą rzeczy robię postępy, chociaż do ideału mi daleko.
- Kiedyś doszłam do niezłego poziomu z hiszpańskiego i rozumiem praktycznie wszystko co nie jest zbyt potoczne, ale brakuje mi kogoś do pogadania. Portugalski miałam na podobnym poziomie, ale poszedł w zapomnienie, bo jednak dużo łatwiej mi otoczyć się francuskim czy hiszpańskim i musiałabym szukać materiałów trochę na siłę (dlatego żadnego więcej niszowego języka).
- Zaczęłam kurs online w pracy, włoski od podstaw. Bez szczególnych ambicji, ale ten język może mi się przydać w życiu osobistym, zresztą lubię te dobre złego początki.

Najlepszą metodą jaką napotkałam (niewymagającą kontaktu z drugim człowiekiem) były reddity WriteStreak - codziennie trzeba napisać bodajże 100 słów na dowolny temat, które mili nejtiwi często sprawdzają. Można też prowadzić dziennik w języku obcym albo chociaż zapisywać sobie zdania, których jest szansa użyć w prawdziwym życiu albo które brzmią fajnie.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2023-01-11 o 17:21
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując