Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bezdzietność a starość
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-02-25, 12:24   #41
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Bezdzietność a starość

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89513350]doly i depresja zdazaja sie ludziom w kazdym wieku nie tylko na stare lata

ile ludzi bedacych z zwiazkach ,z dziecmi, z wnukami z partnerem popelnia samobojstwa bo nikt nie zauwazyl co sie dzieje ,posiadanie dziecka nie chroni cie od takich sytuacji ,nie chroni od samotnosci

sa poprostu rozne rodziny w jednych ludzie sie wspieraja w innych nie,jedni szukaja pociechy inni trzymaja swoje smutki w sobie

ja np bardzo rzadko mowie dzieciom o problemach ktore mnie drecza bo nie chce ich obciazac niepotrzebnie ,staram sie je sama ogarnac i dopiero potem ewentualnie o tym powiedziec



dzis o wiele latwiej znalesc kogos do pogadania np online,podzielenia sie swoim problemem poszukac jak inni poradzili sobie w podobnej sytuacji

posiadanie dzieci nie rozwiaze twoich problemow zwiazanych z podupadajacym zdrowiem-wedlug mnie dzieci raczej dokladaja zmartwien i problemow ,niz je rozwiazuja ;-)[/QUOTE]I bardzo często myślą, że rodzice tylko marzą o tym by zajmować się wnukami... A Ci ludzie wreszcie chcą po latach opiekowania się własnymi dziećmi pożyć. I ja to rozumiem. Sama to usłyszałam od swojej mamy że jakbyśmy się jednak na dzieci zdecydowali to ona już mówi że ma swoje życie i chce z niego korzystać a nie bawić się w opiekunkę. I ja to jak najbardziej rozumiem, popieram i jestem całym sercem.
Moja mama jest po 60tce. Właśnie zmienia pracę. Jeździ na motorze,plywa na łódce,ostatnio uczy się jeździć na nartach, partnera poznała grubo po 50tce. Ćwiczy, dba o siebie, ubiera się w tych samych sklepach co ja. Chodzi na koncerty. Czasy się zmieniły. Jeśli ktoś nie choruje przewlekle to życie 50 latki niczym nie rozni się od życia współczesnego 30 latka. I to jest świetna wiadomość.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując