Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nauka języka angielskiego
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-07-10, 00:06   #1
wetransfer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 10

Nauka języka angielskiego


Hej! Z moim angielskim nigdy nie było dobrze, jakoś radziłam sobie w liceum (będąc na profilu językowym) ale po skończeniu lo miałam roczną przerwę od języka angielskiego i praktycznie wgl go nie używam. Jedynie w praktyce, na różnych kursach muzycznych z zagranicznymi nauczycielami. Zauważyłam że mój angielski nie jest płynny. Wszystko rozumiem, ale mało co mogę powiedzieć w tym języku, co mnie denerwuje, bo utrudnia komunikację. Chciałabym się skutecznie podszkolić (zależy mi głównie na tym żeby umieć mówić, mieć angielski na poziomie komunikatywnym). W przyszłości myślę nad studiami za granicą albo chociaż wyjazdem na erasmusa/stypendium. Stąd też bardzo zależy mi na skutecznej nauce tego języka, żebym mogła się dogadać, móc czerpać od nauczycieli nie tylko z Polski ale też z innych krajów, móc się rozwijać. Ta "bariera językowa" utrudnia sprawę. Poleca ktoś jakieś sprawdzone sposoby na naukę języka? Jeśli nie kursy to jak samodzielnie się z niego podszkolić? Żeby ta nauka była efektywna, chcę wynieść więcej niż tylko jakieś formułki gramatyczne itd. Umieć się po prostu dobrze porozumiewać a wiem, że w szkole te metody na mnie nie działały, mój angielski "nie szedł do przodu" bo bariera językowa pozostała. Dodam, że języki mi nigdy dobrze nie szły...

Chcę w miarę szybko i najlepiej intensywnie przenieść swoje angielski na zadowalający poziom. Jest mi to bardzo potrzebne. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie
wetransfer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując