Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-08-20, 20:25   #221
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
Babcia chce kupić pralkę w sklepie nie dla idiotów, upatrzyła już konkretną i poprosiła mnie, żebym pojechała ją kupić. A ja się zastanawiam, czy nie lepiej zamówić tą samą pralkę przez Internet? Kiedy bardziej się opłaca w sklepie kupić z transportem, a kiedy przez Internet zamówić również z dowozem?

Próbowałam wygooglać, ale tam jest to bardzo ogólnie opisane i zazwyczaj chodzi o różne sklepy i np. piszą, ze taniej przez internet albo że jak kupujesz stacjonarnie to się nie zwraca uwagi na opakowanie, a mi chodzi o konkretną sieć. Wiem, że wygodniej przez Internet, ale do sklepu mam blisko i żaden dla mnie to problem podjechać.
Na tą chwilę w większości sklepów nie ma już różnicy czy kupisz w sklepie stacjonarnym czy internetowym, cena jest identyczna. Różnica może być ewentualnie w dostawie, bo kurier tej pralki nie wniesie (ale dostawa zwykle jest za darmo), ale z drugiej strony za dostawę z wniesieniem pewnie sobie coś zażyczą w sklepie.

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Chcę zrobić coś a'la polewę z owoców do sernika pieczonego. Co najlepiej do nich dodać, żeby konsystencja była właściwa? Nie chcę żeby ta polewa spływała po ukrojeniu, ale nie chcę też żeby była zbyt zbita. Myślałam o zagotowaniu owoców z mąką ziemniaczaną lub jajkami. Co będzie ok?
Poszukaj na necie przepisu na frużelinę, powinna się nadawać idealnie.


--------


W piątek znalazłam na skórze kleszcza, był jeszcze malutki bo nie zdążył się opić krwią. Oczywiście od razu go usunęłam, a dzisiaj zauważyłam że w miejscu w którym się wgryzł jest zaczerwienienie o średnicy jakichś 8 mm. Na jutro mam już wizytę u lekarza, bo nie wiem czy to rumień czy nie, ale wszędzie widzę że na tą chwilę nie wypisuje się już profilaktycznie antybiotyku po ugryzieniu. Może któraś z Was miała niedawno kleszcza i może podpowiedzieć czy udało się ogarnąć antybiotyk? Od razu dodam że ostatnio antybiotyk brałam jakieś 20 lat temu, właśnie po kleszczu, mam w rodzinie osoby z boreliozą i chciałabym uniknąć zakażenia.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując