Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-10-02, 17:22   #1720
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Ja też zauważyłam u panów szczególnie tumiwisizm, ułamek mężczyzn ustępuje miejsca w autobusie, puszcza kobietę przodem itd. Można powiedzieć mamy równouprawnienie i czego ja oczekuję, ale standardy panów mocno siadają, a ja pamiętam czasy kiedy mi starsz sąsiad pomagał znieść wózek bo "nie ważne że kręgosłup boli, mężczyzna zawsze powinien kobiecie pomóc". Nadal potrafi uśmiechnąć się, uchylić kapelusza... A teraz mlody chłopak wpycha się przed babcię w autobusie i zajmuje jedyne wolne miejsce Kobiety nadal często ustępują.

Eeeh... pamiętam jakiś czas temu wychodziłam z budynku. Kilku chłopaków w wieku studenckim dosłownie wepchnęło mnie do środka ( gdzie wychodzący według zasad kultury ma pierwszeństwo). Starszy pan szedł za nimi, przytrzymał mi drzwi. I owszem, nikt nie ma obowiązku przetrzymania drzwi, ale wpychanie osoby chcącej wyjść z powrotem to buractwo.



Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ludzka znieczulica mnie nie tylko dziwi, co mocno irytuje.
Jesteś w pracy, widzisz starszego kolegę, że "śpi" ( choć nigdy nie miał tego w zwyczaju ) , nie sprawdzasz co mu jest, nie pytasz, idziesz dalej wyśmiewając się, że śpi!

Dopiero kolejny, któremu się to nie zgadzało ( choć zna go mniej ) idzie sprawdzić. A gdyby nie poszedł ?

Tamten już ponad godzinę był conajmniej nieprzytomny.
Po twarzy było widać, był przechylony na bok. Z daleka było widać, że układ ciała jest nietypowy i nie reagować przez godzinę ?

Irytuje? To jest przerażające. Ktoś nagle ot tak śpi ( w nienaturalnych warunkach!) to nie jest nic normalnego. Jak można to olać?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując