Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niemcy V
Wątek: Niemcy V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-02-04, 19:49   #3409
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez SigridLockbrok Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie: po jakim czasie będąc w DE podlegam obowiązkowi zapisania dzieci do niemieckiej szkoły?
Tło: czeka nas decyzja o przeprowadzce na stałe do Niemiec. Jednocześnie moje dzieci (8 i 10 lat) uczą się od zawsze w edukacji domowej i nie chcę tego zmieniać. Wiem, że w DE edukacja domowa nie jest legalna. Jak mogę to „obejść”? Np. czy jeśli jestem do 3 miesięcy, to jestem traktowana jako „turystka”? I potem jadę np. na 2 tygodnie do PL i po powrocie zaczynam pobyt znów jako „turystka”?
Nie mam intencji, żeby osiągać korzyść inną niż kontynuacja ED moich dzieci. Nie zależy mi na stałym pobycie czy obywatelstwie, bo ta edukacja jest dla mnie w tym momencie istotniejsza.
O emigracji do DE nie wiem nic, więc gdyby ktoś dodatkowo w skrócie przedstawił mi wady i zalety pobytu stałego i czasowego (rodzina 2+2), to będę mega wdzięczna
Dzięki z góry!
Kazde 6-letnie dziecko ma obowiazek chodzenia do szkoly i rodzice sa za to odpowiedzialni. Nauczanie domowe jest w Niemczech calkowicie zabronione. I ogolnie sa ogromne kary za uchylanie sie od obowiazku szkolnego- kwoty sa zalezne od landu. Do tego, nie mozna tak jak w Polsce `zrobic`sobie wolnego od szkoly, bo babcia ma urodziny, czy jedziemy na urlop.

Skoro nie zalezy Ci na pobycie stalym, to po co wyjazd na stale do Niemiec, jak napisalas?

A za sam pobyt w Niemczech obywatelstwa nie daja
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując