Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Seriale cz. V
Wątek: Seriale cz. V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-04-26, 13:10   #201
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 465
Dot.: Seriale cz. V

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
A mnie znowu uderzyło jak dobrze pokazane zostało w jaki sposób wydarzenia z przeszłości mogą mieć wpływ na dalsze życie i potrzeby... Jak mimowolnie wracał do poznanych schematów i jak potrzebne mu było poczucie bycia ofiarą i jednocześnie bycia osobą, która dla oprawcy jest ważna. Taka potrzeba bycia w centrum uwagi kogoś, nawet jeśli ten ktoś cię krzywdzi...
No mocny, trudny ale i wartościowy serial.
Ojejku, takkkk... To było mocne. Bardzo złożone i pokomplikowane. Zdecydowanie to był też dla mnie jeden z najbardziej fascynujących elementów tego serialu

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez woven_by_wind Pokaż wiadomość
Dla mnie bardzo ciekawy był fakt, że głównemu bohaterowi w jakimś stopniu podobało się to, co miało miejsce i ewidentnie schlebiało, co jest bardzo ciekawą obserwacją i fajnie to zostało pokazane, że nie wszystko w życiu jest zero-jedynkowe i ludzie różnie reagują na dane sytuacje, w zależności od swojego doświadczenia życiowego, także emocjonalnego.
Przypomniał mi się film "Elle" z Isabelle Huppert, w którym został pokazany podobny mechanizm.
Ogromnie Ci dziękuję, że wspomniałaś o "Elle" Koniecznie muszę obejrzeć. Nawet dosłownie przed sekundą chciałam napisać, że nie znam chyba żadnego innego filmu ani serialu, który pokazywałby takie aspekty ludzkiej psychiki jak "Reniferek". A tu proszę, świetnie mi podpowiedziałaś. Jeszcze raz dziękuję!
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując