Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-05-01, 05:07   #3648
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 467
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Potwierdzam, to raczej nie błąd operatora.

W moim przypadku doszło do "zwykłej" kradzieży danych osobowych, w tym numeru telefonu.
U mnie pomogło:
- automatyczne zablokowanie w telefonie połączeń z nieznanych numerów i spamu
- konsekwentne nieodbieranie telefonów z numerów, których nie znam, i zaraz po takiej próbie połączenia blokada danego numeru
- konsekwentne nieodbieranie numeru z banków, ubezpieczalni, operatorów sieci, dystrybutorów prądu itp., nigdy niczego nie załatwiam telefonicznie z tego typu instytucjami
- ustawienie telefonu na stałe w tryb wyciszony (dla rodziny i znajomych zrobiłam wyjątki)
- odsubskrybowanie newsletterów, które nie są mi potrzebne (czasem zakładając konto na jakiejś stronie, wpisywałam tam numer telefonu, a po odsubskrybowaniu usunięto wszystkie moje dane), zmiana danych na Facebooku na całkowicie fałszywe, nielogowanie się na żadne strony (np. Instagram) z użyciem numeru telefonu
- zgłosiłam też sprawę na Policję, nie złapali sprawców, ale szczerze mówiąc i tak zgłosiłam to tylko na wszelki wypadek, żeby w razie czego mieć podkładkę, że mój numer został skradziony.

Oczywiście mnóstwo razy myślałam o tym, żeby zmienić numer telefonu. To byłoby najprostsze, najszybsze i najpewniejsze. Tyle że naprawdę go potrzebuję...
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując