Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-12, 20:45   #2049
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Ivonako
Masimka stokrotne dzięki.
Wiesz, tak się ciągle zastanawiam, czy Twoja twarz jakoś inaczej reaguje na cosmelan niż inne buźki, że ta lekarka tak Cię często widuje. Jak byłam u lekarza pytac o cosmelan to mówił o jednej wizycie. Ty już chyba 5 wizyt zaliczyłaś. To wszystko normalnie u Ciebie przebiega czy coś jest nie tak? Czasem się zastanawiam, że może jesteś jej pierwszą cosmelanową pacjentką i chce dokładnie wiedzieć jak przebiega leczenie. Może dlatego w to taka zaangażowana jest. Hmmm ... Jak Ty to widzisz? Czy te ranki jeszcze Ci się robią? Znalazłam LRP cicaplastem za 39 zł. i zastanawiam się czy też zamawiać. Może bepanten wystarczy, jak myślisz? Prawdę mówiąc chce ograniczyć koszty, bo zamierzam jeszcze zapas avenki zrobić (już mi sie po nocach śni, że mi jej w którymś momencie zimy braknie).
Co do ilosci wizyt to zaliczyłam już cztery. Piąta za tydzień. Ona mi mówiła przed zabiegiem że wizyty są wliczone w cene i nic nie płace. Myślisz że mogę być pierwszą pacjentką ? Hmmm. Nie wiem jakie ma podejście do innych pacjentów. Ale dzisiaj przede mną były dwie pacjentki na jakieś zabiegi. Wypełnianie zmarszczek kosztuje tyle co nasz cosmelan 1250 zł jedna płąciła. Troche mnie to zaskoczyło. Bo to zdaje sie że efekt na pół roku się utrzymuje ?
Nie sądzę żebym przechodziła inaczej cosmelan niż inni. Powiedziała ze buzia wyglada bardzo łądnie, ze widać że bardzo o nią dbam bo wszystko sie ładnie goi. Ranki robią się od drapania w nocy. Mnie teraz dopiero schodzi skóra tuż przy lini włosów i uszy ! To tam sie drapie i mi te ranki powstają. Zmyła mi dzisiaj całą twarz i tym Cicaplastem posmarowała żeby sie to wygoiło. Jak rumień sie bedzie utrzymywał to mi przepisze w przyszłym tygodniu tą maść na to. Póki co ładować ile wlezie tej wazeliny. Spytałam po co, jakie działanie ma ta wazelina oprócz natłuszczania, powiedziała ze ona regeneruje skóre własnie. I że we wszystkich jakiś książkach czy poradnikach dla dermatologów zalecana jest właśnie wazelina. Po kwasach i wszelkich tego typu zabiegach właśnie wazelina. Nawet po najgorszym z możliwych zabiegów kwasie fenolowym, który ponoć jest tak bolesny ze musi być robiony w znieczuleniu (ale efekty sa rewelacyjne po nim) stosuje się tylko wazeline.
Ivonako powiem ci ze jak siedziałam chwile w poczekalni to przeglądałam od niechcenia ulotki. I jedną wzięłam specjalnie. Dotyczyła zabiegu yellow peel. Pisze w niej o kuracji domowej po zabiegu:
cyt. "Od 2 do 10 dnia po zabiegu skórę nalezy myć wyłącznie mydłem o neutralnym pH i nakładać wazelinę. W 6 dniu należy rozpocząć stosowanie filtra przeciwsłonecznego".

I ona mi po masce kazała zaraz na następny dzień tą wazeliną się smarować. I tak jest do dzisiaj.

Wcale sie nie dziwie że chcesz ograniczyć koszty, ja również to robię. Zabieg i ta cała otoczka do tego trochę mi dały już w kość. Zrobię listę (taki niezbędnik) który był mnie potrzebny podczas kuracji.

Niezbędnik cosmelanowiczki

1. wazelina biała (z apteki) - tubka 20 g - 1,40 zł
2. maśc robiona na zamówienie w aptece, do stosowania zamienne z wazeliną (podawałam przepis, jak bedzie trzeba podam jeszcze raz) - 5 zł
3. woda termalna Avene (nie wiem ile kosztuje bo dostałam gratis przy zakupie filtra LRP). Myślę że woda nie jest niezbędna i mozna sobie ją darować. Stosowanie wtedy gdy skóra jest bardzo ściągnieta. Najpierw natłuscić skóre wazeliną a dopiero potem spryskac wodą.
4. Chusteczki do peelengu (ja mam Cleanic z Lidla) - ułatwiają pozbyć się łuszczącej skóry w delikatny sposób - ok. 5 zł 10 szt. Z tym ze jedna chusteczka starcza na jakies 3-4 dni. Płuczę ją i rozwieszam do wyschniecia. Przed kolejnym użyciem moczę najpierw w ciepłej wodzie i przecieram całą twarz.
5. Wit. C 1000 mg Additiva bądż inna - 3,50 zł 10 tabletek musujacych / 1 dziennie.
6. Filtr SPF 50+ - wtedy gdy musimy wyjsć z domu w tym okresie. Ale najlepiej tego nie robić przez pierwsze dwa tygodnie. Pisałam kiedyś dlaczego.
7. Heviran (na receptę )- tabletki przeciw opryszczce - 30 szt. ok. 28 zł do stosowania co 8 godzin, można zacząć stosować już na dzień-dwa przed nałozeniem maski.
8. Maść arnikowa lub żel - na popękane naczynka - tubka 40 g, ok. 8 zł.

I to tyle. Dodatkowo można zakupić :
1. maść Bepanthen (ok. 30 zł)do stosowania miejscowego w razie silnego podraznienia, ale raczej nie za często żeby nie zahamować złuszczania.
2. LRP Cicaplast - krem regenerujący na powstałe od drapania ranki, nadżerki. Rzecz nie tania, jak wszystko LRP itp. - ok. 40-50 zł.
3. Auriderm XO - cena ok. 65 zł, tuba 30 ml, trudno go dostać., tuba 75 ml - 80 zł.

Ponadto po dwóch tygodniach właczamy preparaty silnie nawilżające do wyboru( te są tylko do zakupienia w aptekach:
1. Krem Allerco firmy Pharmena - tubka 40 g ok. 18 zł. dla skóry skłonnej do podraznień i alergii
2. Seria Emolium dla patologicznie suchej skóry - dla skóry suchej krem specjalny, dla tłustej krem barierowy - tubka 75 g ok. 20 zł
3. Krem fizjologiczny Physiogel - koszt ok. 30-40 zł. Jedyny krem o składzie lipidowym jak nasza skóra.
4. Żel myjący Physiogel do skóry wrażliwej i delikatnej - 150 ml ok. 20 zł.

A do nawilżania od wewnątrz preparaty z kwasami tłuszczowymi Omega 3 i 6, mogą to być do wyboru (stosowanie conajmniej trzech tabletek dziennie !):
1. Capivit Hydrocontrol 30 tabletek ok. 14 zł
2. Oeparol wiesiołek w kapsułkach 60 kapsułek ok. 18 zł. Najbardziej oszczędna forma z wszystkich.
3. Viaderm ok. 35 zł

Uffff

Cytat:
Napisane przez nieco Pokaż wiadomość
Polecam wielocytowanie. Po zalogowani klikasz w znaczek pomiędzy odpowiedz a cytuj przy danym poście, a przy ostatnim z postów, który chcesz zacytować klikasz w cytuj i wtedy otwiera się okienko z wklejonymi cytatami

Kochana za twoja radą kupiłam ten filtr Cien i jest bardzo fajny, makijaż na nim dobrze wygląda, nie włazi w zmarszczki, przypudrować się daje do matu - dzięki . Powiedz mi czemu ty uzywasz dwóch filtrów LRP i Cien?

Kurcze dziewczyny i ja pewnie wkrótce zahaczę o Piękną, mam nadzieję, że tam nadal tak korzystne ceny. Może zobaczę tam jakieś znajome Cosmitki
Nieco chyba wreszcie pojęłam jak się robi wielocytowanie. Na wszelki wypadek zapisałam to sobie, bo ciągle zapominałam co trzeba zrobić.

Stosuję obydwa te filtry dlatego że LRP kupiłam już wczesniej. I ma on większy faktor SPF 50+, a CIEN ma mimo wszystko tylko SPF 50. Rano gdy musze wyjsć z domu do pracy, a dojazd zabiera mi samochodem ok. 30 minut i jadę w słońcu świecącym przez szybę smaruję się tym LRP. Potem w pracy dosmarowywuję się już tylko CIEN-iem. Pewnie nie powinnam stosować dwóch filtrów róznych firm ale tak robię. CIEN-ia mi nie szkoda, bo jest go dużo i tani i myślę że wreszcie aplikuję go tyle ile trzeba.

Na Pięknej można zamawiać. Ale teraz jest przestój co najmniej dwa tygodnie, bo one zamawiają u dytrybutora Mesoestetic na Polske, a on nie ma i czeka na dostawę z Hiszpanii. I tyle ma to potrwać mniej więcej. Takie jest duże zainteresowanie cosmelanem po lecie.

Edytowane przez Masima
Czas edycji: 2008-10-13 o 23:40 Powód: uzupełnienie niezbędnika
Masima jest offline Zgłoś do moderatora