Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - BOUDOIR Vivienne Westwood
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-26, 11:58   #26
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Pytanie do Boudoir-fanek!

Cytat:
Napisane przez piroksena Pokaż wiadomość
Dzięki za linka (sama wrzuciłam hasło do wyszukiwarki ale jakoś na ta stronkę mi się nie dotarło ), poczytałam, ale niestety nic madrzejsza w tej kwestii nie jestem - ponownie te same sprzeczne opinie... hm, najlepiej byłoby samemu wsadzić nos w tą koniakową butlę tylko gdzie ją dorwać? Pamiętam "x" lat temu była w polskiej Sephorze cała ciemna 50-tka za... 80 zł! Ale chłopak się nie zgodził :P I było go słuchać.
Pozdrawiam!
Osobiście uważam, że Boudoir najprawdopodobniej został zmieniony. Dla mojego nosa koniakowy i różowy Boudoir to dwa inne zapachy. Również wolałam wcześniejszą wersję, której, niestety, nie posiadam.

Wiem, głosy są różne, ale IMO kwestie istotne są cztery:

1. Jak doskonale potrafimy odtworzyć w pamięci zapach, który wąchaliśmy x lat temu. Oczywiście istnieją osoby, które mają genialną pamięć zapachową, ale to są raczej jednostki. /Ja np robię zapiski, w takiej czy innej formie, aby mi nic nie umknęło/

2. Z biegiem lat zmienia się percepcja zapachów- często te, które uwielbialiśmy lata temu, dziś już nas nie zachwycają - sprawa oczywista dla perfumoholików /chętnie po jakimś czasie wrócę do tych samych zapachów i dysponując zapiskami porównam odczucia/

3. Czy i jak zmienia się sam zapach we flakonie z biegiem lat (nawet jeśli jest dobrze przechowywany).

4. Wszystkie zapachy, które są np re-edytowane muszą podlegać obowiązującym standardom IFRA, a więc w mniejszym lub większym stopniu są zmieniane.
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując