Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-10-06, 09:32   #1865
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Poczytaj na tych forach a retinoidach i roznicach miedzy poszczegolnymi:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...d2fbf37e369f85

Retin A - uzywany jest glownie w celach przeciwzmarszczkowych, oparty jest na Tretoinie, ma gesta kremowa baza, ktora moze zapychac
Atrederm - w postaci plynu, olejku, na bazie alkoholowej, z dodatkiem wit E, jest jednym z najsilniej dzialajacych
Locacid - tez ma dosyc gesta baze, opinie co do zapychania sa podzielone i jest dosyc lagodny
Zorac - inny rodzaj retinoidu, III generacji, ma baze zelowa wiec tez bedzie silnie dzialal

Wybor zawsze nalezy do ciebie, retinoidy zaczynaj od najmniejszych dawek, uzywajac max 2 razy w tyg. nie dzien po dniu, tak by skora mogla sie oswoic, napewno bedzie schodzic i sie luszczyc bo takie jest ich zadanie, i bez nawilzacza sie nie obejdzie, retnoidy dzialaja z opznionym zaplonem, wiec uzyty np w czwartek, sprawi ze skora zacznie schodzic w sobote i niedziele itd

Pozcytaj na ich temat i sama dokonaj wyboru

Cytat:
Napisane przez Jaco Pokaż wiadomość
Marea,
mam pytanie... Od jakiegos czasu przecieram codziennie wieczorem twarz tonikiem Lysanel i na to kladę Diacneal. Robię to codziennie i buzia nie jest podrażniona, zaczerwieniona... nie dzieje sie absolutnie nic. Diacneal mnie wręcz nawilża....Rano oczywiście porządna porcja filtrów. Nie używam dodatkowego nawilżacza bo nie czuję takiej potrzeby.

Pomyślałam, że za jakiś czas jak skończę tubkę Diacnealu i nadal będzie tak dobrze to zamieniłabym go na coś co dawało by mi lepsza porcję witaminy A. Poczytałam o tych wszystkich receptowych Zoracach, locacidach, Retine A w kremie i w zelu ale nie wiem od czego powinnam zacząć, co będzie dawało lepsze efekty, będzie miało najmniejsze skłonności do zapychania i miało jak najmniejsze działanie drazniące. Jest tu gdzieś jakas w miarę świeża analiza porownawcza tych preparatów? Albo możesz coś polecić? Jestem gotowa sciągać ze Stanów ;-).

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

Rano
Woda termalna avene
Filtry
(Pod filtry zamierzam teraz dołożyć serum z wit C i innymi antyoksydantami)

wieczorem
Woda micelarna bioderma Sensibio H29
Tonik Lysanel
Diacneal

Jednym słowem: co w bliskiej przyszłości zamiast Diacnealu? Oczywiście zmniejszew wtedy częstotliwość...

Dzięki

J.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując