Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-11-15, 20:15   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: KREMY APTECZNE- macie swoje ulubione?

A widzisz, ja nie do końca się zgadzam z Twoimi słowami - był tu kiedyś na wizażu znakomity wątek na temat dystansu do kosmetyków aptecznych, wypowiadała się Maga, pamiętam sceptyczne opinie Basi Kwiatkowskiej, o tym, że nie należy sie zachłystywać - kosmetyki sprzedawane w aptece najczęsciej nie różnią się skladem od tych sprzedawanych w drogerii - mają tyle samo konserwantów, parabenów i substancji zapachowych co zwykłe kremy, toniki często zawierają alkohol. Sprzedawanie ich w aptece to czysty wybieg marketingowy, który działa na nas psychologicznie - kupując w aptece mamy poczucie że krem zadziała wręcz jak lek, wyobrażamy sobie czystość, sterylność i chirurgiczną precyzję w działaniu a tymczasem często niby hypoalergiczne kosmetyki podrazniają - masę wizażanek skarzyło się na podraznienia po Vichy, mnie przy odczynach alergicznych na skórze zdecydowanie rozjuszają kremy skądinąd lubianej przeze mnie Biodermy (zwłaszcza ten z linii nomen omen Sensibio Forte). Kremy Vichy i Avene zawierają szkodliwy składnik - poliakrylamid. Vichy dość mocno perfumuje swoje kremy. Filtry od Antheliosa często podrażniają. Przyklady można by mnożyć

Ja sama lubię niektóre kosmetyki apteczne. Przede wszystkim filtry - te kupuję jedynie w aptece, bo są najbardziej skuteczne. Mój ulubieniec to SVR 100 i Bioderma Photoderm Max Fluide. Bardzo cenię krem Lysanel Active i tonik z kwasami z tej linii. Ubóstwiałam linię do skóry atopowej SVR Topialyse, szkoda że ostatnio się ciutkę zmieniła. Bardzo lubię żel, krem i płyn micelarny Effaclar (choć krem do najskuteczniejszych nie należy). Mam słabość do świetnego dla mnie kremy Vichy Myokine (naprawdę mi służy). A zawsze mam w domu pod ręką maść Nanobase i Cutibazę, oraz owsiane kremy SOS A Dermy - Dermalibour i Epitheliale
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując