Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - nie bedzie refundacji???
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-11-18, 15:04   #93
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: nie bedzie refundacji???

Cytat:
Napisane przez elly2
lain czyli wg Ciebie najlepiej byloby refundowac antykoncepty, prezerwatywy i jeszcze prowadzic edukacje i oczywiscie refundowac metode in vitro? Tylko skad wziac na to pieniadze? Dla mnie argument, ze edukacja o srodkach antykoncep. czy refundacja lekow antykoncep. nie jest zadnym arugumentem na to, ze bedzie mniej morderstw czy tez mniej niechcianych ciaz. Moim zdaniem poki nasz kraj nie jest w stanie dogodzic wszystkim to w pierwszej kolejnosci powinien wspierac naprawde chorych i bardzo potrzebujacych. To wlasnie leki dla tych ciekzo chorych powinny byc refundowane, a nie jakies tam antykoncepty. bez, ktorych da sie wyzyc.
wg mnie nalezy refundowac pigulki (jako najskuteczniejsze, nigdzie nie pisalam ze chce refundacji prezerwatyw) i prowadzic edukacje. o metodzie in vitro nie pisze, bo poprostu nie siedze w tym temacie - nie znam sie, a jak sie na czyms nie znam to sie nie wypowiadam.
ten kraj nigdy nie bedzie w stanie dogodzic wszystkim, a ludzie ciezko chorzy beda zawsze, dlatego tez nigdy nie bedzie pieniedzy na nic innego. nigdy nie dogodzi sie wszystkim, ludzie beda zawsze umierac z roznych powodow, wiec pieniadze na to zawsze beda potrzebne, ale nie mozna przeznaczac pieniedzy na jeden cel dlatego ze jest on wazniejeszy od innych, bo niestety ten problem nigdy nie zniknie. wg mnie nalezy przeznaczac pieniadze na problemy ktorym da sie zapobiec, bo te pieniadze zaprocentuja na przyszlosc, niechcianym ciazom i ich konsekwencja da sie zapobiec w bardzo duzym stopniu - ciezkim chorobom, umieraniu nie (przynajmniej w tych czasach)
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując