Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Miałyście styczność z doradcą finansowym?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-14, 12:27   #53
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Miałyście styczność z doradcą finansowym?

Cytat:
Napisane przez Mzurisana Pokaż wiadomość
Enigma, Klarissa - ja was rozumiem. Ja przy sprzedaży (co prawda nie produktów finansowych, ale też usług) w pierwszej kolejności kieruję się dobrem klienta i wcale wtedy nie myślę o prowizji.
Mam do was pytanie: na jakiej zasadzie pracujecie? Tzn. czy macie umowę o pracę, czy prowadzicie własną działalność. Przeglądałam trochę ogłoszeń o pracę na tego typu stanowisko i prawie zawsze wymagane było założenie własnej działalności, co jest trochę zniechęcające.
Ja pracuję na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin (ale ja jestem pracownikiem raczej biurowym, prowadzę oddział naszej firmy, spotkania z klientami mam raczej rzadko poza miejscem pracy - biurem, nie mam zresztą obowiązku spotykać się z klientami poza godzinami pracy i poza miejscem pracy, robię to ponieważ zależy mi na klientach) + do tego prowizja od sprzedaży oraz premia motywacyjna.

Nigdy nie pracowałam na własnej działalności. Są zazwyczaj 2 formy zatrudnienia: umowa-zlecenie lub własna działalność gospodarcza, ja pracowałam długo na zlecenie, a potem udało się z biegiem czasu wynegocjować etat. Mówiąc szczerze wolę etat plus ewentualne prowizje i premie. Będąc na własnej działalności zarabiałabym nieco więcej, ale dochodzą koszty prowadzenia księgowości itp. Poza tym np. ostatnio bardzo dużo chorowałam, na własnej działalności nikt ci nawet chorobowego nie wypłaci (jako swój własny pracodawca sama sobie musisz wypłacić) a tutaj normalnie dostaję pensję wraz z należnymi prowizjami, jedynie z mniejszą premią lub bez niej. Do tego prawo do płatnego urlopu, do wolnych dni świątecznych, do urlopu macierzyńskiego itp. Z tym 40h tygodniem pracy to niestety tak dobrze nie jest, bo chcąc mieć wyniki trzeba trochę z siebie dać. Ja w miesiącu wypracowuję nadgodzin tyle, że miesięcznie wychodzi mi z tego ponad tydzień pracy, nikt mi za to dodatkowo nie płaci.

Do pracy na własnej działalności trzeba mieć dużą samodyscyplinę. Gdybym ja pracowała w domu to prawdopodobnie nic bym nie zarabiała bo jestem leń, ale przyjście do pracy wiąże mi się zawsze z koniecznością wykonywania pewnych obowiązków, przecież nie przychodzę tutaj tylko posiedzieć przed kompem.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując