Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-12-02, 14:44   #2456
madziusia777
Zadomowienie
 
Avatar madziusia777
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 210
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

MÓJ ZABIEG COSMELAN

WIEK: 28 lat.

CZAS PO OSTATNIEJ MASCE COSMELAN: Od 2006-02-17 to już prawie 3 lata.

CERA PRZED ZABIEGIEM: Fototyp 3-4, czarne włosy i oprawa oczu, cera biała. Tłusta, trądzikowa, zanieczyszczona, grudki- podskórne zaskórniki, blizny po wyciskanych pryszczach, cera zniszczona, zmarszczki na czole i pod oczami od nałogowego opalania sie słońce + solarium. Ropne stany zapalne w większości podgojone. Brak tendencji do pękajacych naczynek, brak alergii.

PPRZEBARWIENIA: bardzo widoczne plamy pod oczami, zaczynały sie na łukach brwiowych, po przez skronie i sięgająca kości policzkowych. Kształt dość regularny, określam to "miś panda". Plama na czole w kształcie trójkąta, czubkiem osadzona między brwiami. Plamy były średnio- głebokie ( tak stwiedziła lekarz po przebadaniu lampą), powstały na skutek chorych i szalejących hormonów i nadmiernego opalania sie.
Plamy zaczęły mi się pojawiać w wieku 23 lat i przez rok bardzo sie "rozrosły" i nasiliły.

ILOŚĆ MASEK COSMELAN1: Pełny Zabieg cosmelan1 robiłam dwa razy w odtępach okło 3 miesięcy.


PRZEBIEG ZABIEGU:Pierwszą maskę trzymałam 9 godzin, a drugą 10 godzin. Maski kładzione na całą twarz i na dolne powieki aż pod same rzęsy. W miejscach plam grubsza warstwa maski.
Po pierwszej masce miałam typowe pocosmelanowe objawy, tzn: boląca i zaczerwieniona skóra, intensywne łuszczenie się, popękane kaciki ust, zaczerwienione oczy, siedzące głeboko w skórze zaskórniki wychodziły na wierzch, czyli tak jakby zwiększyła sie ilość pryszczy.
Gdy skończył mi sie słoiczek cos2 plamy mi powróciły, więc szybko po około 3 miesiącach powtórzyłam pełny zabieg. Cosmelan2 po pełnym zabiegu, trzeba dokupować przez rok czasu, ja o tym nie wiedziałam, i dlatego powróciły mi plamy.
Po drugiej masce zabiegu pocosmelanowe objawy nasiliły sie, prawie całkowicie spuchły mi oczy, miałam wysoką gorączkę, skóra niemiłosiernie czerwona i boląca, łuszczenie się i oczyszczanie z zaskórników. Gdzie niegdzie ranki od zadrapania się.
Z każdy miesiacem czerwień zaczeła zanikać, łuszczenie zmniejszało sie,chyba po pół roku byłam już tylko minimalnie zaróżowiona, ale nie przeszkadzało to w niczym. a tak gdzieś po 1,5 roku od ostatniej maski stan skóry zupełnie normalny, tzn,żadnego czerwienienia sie i łuszczenia. Skóra bardzo ładnie reaguje na cosmelan2. (prosze wybaczyć ale bardzo dokładnie nie pamiętam kiedy przestałam sie łuszczyć i być czerwona, podaje czas mniej więcej przybliżony).

STOSOWANIE COSMELANU 2 : po zmyciu maski cos2 smarowałam : pierwszy tydzień 3 razy dziennie, drugi tydzień dwa razy dziennie, trzeci tydzien raz dziennie, i tak juz do końca do wyczerpania słoiczka. Cosmelanem smaruje sie na noc codziennie cienką warstwa całą buzie. Smaruję tylko cosmelan i żadnego innego kremu już stosuje.
A rano krem z filtrem 50+. Codzienne oszczędnę smarowanie cosmelanem2 sprawia że cos2 dokupuje sobie co 4,5 miesiąca.

CERA PO ZABIEGU: mieszana, strefa "T" troszeczkę się świeci, na policzkach skóra sucha. Cera bez przebarwień, bez pryszczy i zaskórników,zwężone pory, zmarszczki wyprasowane, cera rozświetlona, świeża, jednolita, gładka, czysta, promienna,
Jestem zachwycona!!!!!!!!! Bo nigdy w życiu nie miałam bezproblematycznej cery.

ZALETY: jak wyżej

WADY: baaaaardzo silne uzależnienie od cosmelanu2, paniczny strach przed powrotem plam. Cena- cos2 jest zbyt drogi, mało informacji na temat skutków ubocznych w bardzo długim stosowaniu cosmelanu.

WADA I ZALETA- cosmelan podszusza skórę, dla cer tłustych i mieszanych to jest super sprawa, a cery suche pewnie potrzebują pożądnego nawilżania( tak tylko sądzę)
Do zabiegu cosmelan trzeba sie uzbroić w cierpliwość, na osiągnięcie efektów potrzeba czasu. Najgorsze są pierwsze dwa tygodnie, potem skóra zaczyna sie regenerować i lepiej wyglądać, jednak zaczerwienienie i łuszczenie pojawiające się od czasu do czasu się może utrzymywać dosyć długo(chociaż to sprawa indywidualna), mimo to nie należy sie tym zrażać, bo z miesiąca na miesiąc ono całkowicie zanika. Cierpliwości kochane.

Polecam z całego serca!!!!!!!!

Z kosmetyków które używam teraz i zawsze:
- cosmelan2 - smaruje codziennie wieczorem cienką warstwą całą buzie, odpowiada mi taka metoda, skóra świetnie mi reaguje na cosmelan, nie łuszczy sie i nie czerwieni. cosmelam robi mi za wszystkie inne kremy( przeciwzmarszczkowe, ujedrniajaca, wygładzające, zwężające pory itp itd) No i oczywiście stosuje cosmelan żeby mi nie wróciły plamy.
- filtr 50+ - na chwile obecną Iwostin 50+, idealnego filtra ciągle poszukuję, filruje sie zawsze rano i dofiltrowuję w ciągu dnia. ciężkie jest życie z filrami ale cóż .
- Garbier czysta skóra, matujacy- używam tego kremu w celu zmatowienia czoła i noska. Najpierw smaruje filtr a potem smaruje czolo i nos garnierem. Robilam tak od zawsze. Taki moj sposob na zmatowienie swiecacego czola po filtrze. Policzki mam suche wiec filtr sie dobrze wchlania. Moja skora nie jest super matowa ani bardzo swiecaca.
- hydrolat rozany- zamiast tonika
- olejek rozany- zamiast kremu nawilzajacego.
Poranny makijarz- myje twarz woda i mydelkiem dove, przecieram hydrolatem, smaruje olejkiem, na to filtr, a na czolo garnier matujacy. Oko- czarna kredka+ czarny tusz. Usta- czasem blyszczyk, czasem pomadka + konturowka w kolorze malonowym. I gotowa do wyjscia

Edytowane przez madziusia777
Czas edycji: 2008-12-22 o 10:19 Powód: poprawki
madziusia777 jest offline Zgłoś do moderatora