Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kształt twarzy i jej korekcja - jaki mam kształt twarzy - zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-11-01, 11:31   #742
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Czy zawsze da się określić kształt twarzy?

Cytat:
Napisane przez jadwiga99 Pokaż wiadomość
Pyt. dotyczy makijażu, bo ma związek z konturowaniem.
Znam różne typy kształtów twarzy, ale niektórzy ludzie to chyba takie nie-wiadomo-co. Jaki kształt twarzy ma np. Lady Gaga? Owalny?
Bo jak wpisywałam sobie w Google np. "twarz w kształcie serca" lub "twarz trójkątna", to wyskakiwały mi czasem te same osoby, a niektórzy piszą, że to dwa rodzaje twarzy, czy linia włosów ma tu naprawdę aż takie znaczenie? Tak samo przy innych kształtach, np. kwadratu i gruszki. Czy w pracy makijażystki idealnie dokładne rozpoznanie kształtu twarzy też ma aż tak ważne znaczenie? I jeśli np. linia żuchwy ma tę samą szerokość, co czoło (twarz kwadratowa), a do tego podbródek tej osoby jest długi i szpiczasty, to co to wtedy będzie za kształt?
z tymi kształtami twarzy jest tak, że nie zawsze da się idealnie go określić i włożyć w sztywne ramy. Czasami rysy są bardziej rozmyte czy niesprecyzowane i trzeba do tego podejść luźniej. Za to o wiele łatwiej jest określić kto jakie ma dysproporcje i tak do tego podejść - którą część należy schować, a którą bardziej uwypuklić, by upodobnić twarz do pożądanego owalu. Łatwiej i lepiej skupić się na tym, niż szukać podobieństwa wśród kształtów i konturować według schematu :P
Mam nadzieję, że można coś zrozumieć z mojego postu :P
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując