Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-09-24, 16:15   #11
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

z soczewkami kolorowymi jest tak, ze okulisci ich nie polecaja (szczegolnie tych calkowicie zmieniajacych kolor-lepsze sa juz te podbarwiajace- calkowicie zmieniajace mozna nosic max. do 3 godz. dziennie). ale jezeli chcecie dowiedziec sie czegos dokladnie polecam wizyte u okulisty i tu na pewno odradzam "fachowcow" z vision express i sinoptica. mialam juz 2 niemile przygody z tymi pozal sie boze lekarzami.
w v.e. uznali, ze musze nosic okulary -0,5 na prawe oko i -o,75 na lewe. w sinopticu (za ok rok) -1,5 i -1. zaczela mnie bardzo bolec glowa od soczewek (bo jednak na nie sie zdecydowalam a nie na okulary). poszlam do lekarki (ktora operuje w stanach) i zalamala sie jak zobaczyla recepty z tych 2 punktow!!! bo jednak prawe mam zdrowe a lewe -0,25. wiec nie musze nosic nic...
naciagacze po prostu!

moim zdaniem bez sensu jest noszenie takich soczewek tylko dla koloru. to nie jest bez szkody dla oczu.
mam znajoma, ktora ma bardzo powazna wade wzroku (-8 i -5,5 i wciaz sie pogarsza) i nosi niebieskie. jej lekarz ja za to opieprzyl (coz z tego jezeli ona woli miec blekit w oku

raczej powaznie sie zastanow, zanim sie zdecydujesz.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując