Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pastylki NiQuitin a rzucanie palenia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-03-11, 11:58   #6
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Pastylki NiQuitin a rzucanie palenia

Cytat:
Napisane przez Sanderek
Wszelkiego rodzaju tabletki może i pomagają, jednak ja osobiście w to nie wierzę. Takie specyfiki pomagają jedynie wtedy, kiedy bardzo wierzysz w to, że pomagają. Coś na zasadzie podświadomości i autosugestii.
Sanderku, nie wydaje mi sie, aby te tabletki to byl chwyt marketingowy i dzialaly na zasadzie podswiadomosci. One przeciez naprawde zawieraja nikotyne (a nie zawieraja natomiast wszystkich tych substancji smolistych i i inne swinstw, ktore zawiera dym papierosowy), a dawki sie stopniowo zmniejsza. Dlatego wlasnie SA one substytutem papierosa poniewaz wypelniaja glod nikotynowy - ten, ktory czujemy; zastepuja go, poniewaz dostarczaja dawki nikotyny.
Oprocz tego oczywiscie palenie jest procesem psychologicznym - chodzi na przyklad o gest trzymania papierosa w rece, a z tym jest - wbrew pozorom- duzo ciezej walczyc. w kazdym razie zgadzam sie, ze najwazniejsza jest motywacja, i wydaje mi sie, ze jezeli jest jej sporo, to objawy fizyczne po odstawieniu dawki nikotyny mozna tymi tabletkami zlagodzic.

Sprawy finansowe nie przemawiaja do mnie jakos - mysle, ze sa swietna motywacja wsrod nastolatkow na przyklad, choc na pewno nie tylko, ale w moim przypadku nie szkoda mi 1euro na paczke fajek. Rzucic musze ze wzgledu glownie na moje pluca, bo jest z nimi coraz gorzej i juz dwoch lekarzy nakazalo mi rzucenie palenia.

Pozdrawiam, i dzieki za reakcje na mojego posta*
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując