Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry UV a makijaż
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-04, 14:01   #26
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez klaudynia
Dziewczynki napiszcie jednak jak ta mikka i talk wplywa na oslabienie filtrow Biodermy ,dokladnie tego co Erato uzywa.Ja niestety uzywam mojego ulubionego pudru w kamieniu Clinique Double Face i sie doczytalam ze ma talk,ale uwielbiam go i nie zamierzam go przestac stosowac.Wspaniale kryje niedoskonalosci.Jest to niby puder w kamieniu ale daje efekty jakby sie mialo fluid na twarzy,oczywiscie nie mylic z kompaktem.
Rowniez uzywam filtrow Biodermy i nie rozumiem o co chodzi z tym osoabieniem filtrow.Skoro Bioderma to 100 to ta ochrona spada o polowe na przyklad?Sugerujecie zeby sie przezucic na Avene?
klaudynia, chodzi o to, że talk oraz mika destabilizują określony typ filtra zawarty w niektórych kremach anty-UV, tzw, parsol1798 albo avobenzon. Chemiczna nazwa tego czegoś to "buthyl methoxydibenzoilmethane" (lub coś podobnego, jeśli pokręciłam ). Ten rodzaj filtra jest w ogóle mało stabilny i zawsze jest czymś stabilizowany w kremach, a talk go destabilizuje.
Dlatego użycie pudru czy podkładu na filtr zawierający parsol (np. Biodermy i Vichy) może spowodować osłabienie działania filtra - oczywiście nie zniweczy to ochrony całkowicie, ale jednak ją osłabi. Dlatego, jeżeli chcemy, aby nasz filtr z parsolem działał jak należy, szukamy kolorowych kosmetyków bez talku.
Natomiast filtry Avene w ogóle nie zawierają parsolu i można się po nich mazać, czym dusza zapragnie
I dlatego, pomimo że wielbię Biodermę, spróbuję coś sobie znaleźć wśród filtrów avenkowych...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora