Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olejek myjący z BU
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-03, 15:41   #6
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Olejek myjący z BU

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Ja zastanawiam się nad kupnem tego olejku albo zrobieniem go samemu. JEdnak mam pytanie CZy mogę tak jak wyżej napisanoi wymieszać 9 części jakiegoś olejku (czy może być zwykły słonecznikowy czy musi byc lepszy ?inny ?) z 1 częścią Gliceryn Cocoate i mogę juz tym myć twarz ?
I czy musze sprawdzać ph tego kosmetyku papierkami ? może te pytanie wydają się Wam głupie ale jakompletnienie mam pojęcia dlatego pytam bo nie chce sobie krzywdy wyrządzić ?
Dziękuje za odpowiedz. MAm zamiar zrobić zakupy w Mazidłach. i sama nie wiem od czego zacząć. POZdrawiam
olej dowolny, jaki chcesz i jaki (co najważniejsze) akurat Tobie pasuje (pielęgnuje)

ja w przypadku olejków do mycia nie przestrzegam tak zasadniczo sprawy dot. uzycia oleju nierafinowanego,
nieraz z braku laku używałam zwykłego kuchennego oleju rafinowanego z pestek winogron lub krokoszowego....nie sądzę aby to miało jakieś bardzo szczególne znaczenie pielęgnacyjne - taki olejek ma przede wszystkim zmywać maskę i już,
do pielęgnacji uzywam już innych mieszanek,

olej w olejku do mycia jest tylko bazą, za krótko trzymam go na twarzy żeby mówić o jakichś spektakularnych właściwościach pielęgnacyjnych

równie dobrze mozna zwykły olej dodać do jakiegoś niedrażniącego detergentu - juz gotowego (nie wiem co tam używacie...no chociażby nieśmiertelnego niebieskiego babydreama) - w takim przypadku olejek zlikwiduję ewentualne uczucie ściągania twarzy po uzyciu detergentu
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując