Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kapilaroskopia (Zimne dłonie i stopy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-02, 15:00   #19
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: Kapilaroskopia (Zimne dłonie i stopy)

Cytat:
Napisane przez BartBart Pokaż wiadomość
Wasze problemy wynikają z braku ruchu. Człowiek siedzący lub leżący przez dłuższą część dnia z czasem będzie miał krążenie niewystarczająco silne aby ogrzać stopy i ręce.

Możecie chodzić po lekarzach, ale to będą tylko półśrodki (no chyba że ktoś ma naprawdę poważną wadę, ale to mały % marznących). Lekarze Wam bezpośrednio nie powiedzą, że marznące stopy i ręce to choroba wynikająca braku ruchu, bo wtedy by na Was nie zarobili. Zamiast tego podsuną Wam szereg nazw chorób które możecie mieć.

Terapia jest prosta. Najskuteczniejszy jest chwilowy intensywny wysiłek. Wystarczy że np co 10-20 minut (w zależności od tego jak szybko marzniecie) będziecie robili 20 przysiadów z ciężarkiem. Z czasem krążenie się wzmocni i problem zniknie. Oczywiście ponowne zaniedbywanie ruchu spowoduje że problem się odnowi.

Pozdrawiam "Gorąco"
wiesz co, ales mnie zezlil chlopie. To jest takie gadanie o cornym baranie, na zasadzie ruszaj sie, to ci przejdzie.
Mam chorobe Reynaud, mialam kapilaroskopie, i wiem na czym to polega.
Wiem rowniez, ze potrafie isc gdzies w szybkim tempie, np do pracy, i chociaz robi mi sie goraco, palce rak pozostaja zimne, i nieraz mi kostnieja.
Jak juz niektorzy tu wspominali- uczucie zimna,szczegolnie jak jestem na zewnatrz np na jesieni czy w zimie, przy mroznej wietrznej pogodzie, jest nie do zniesienia, boli jak skurczybyk, i nieraz ludzie tego nie rozumieja, ze chce uciec w cieple miejsce i nie potrafie wytrzymac niby znosnego zimna.
Swojego czasu chodzilam na aerobik 3razy w tygodniu przez dlugi czas, oprocz tego praktycznie chodzilam zamiast jazdy tramwajami autem itp.
I DALEJ mialam zimne stopy/dlonie.
Wiec za diagnoze dziekuje.

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
ja tez mam problem z wiecznie zminymi stopami i dlonmi. zaczyma mnie to jednak juz troche niepokoic czy nie sa to jakies powazniejsze problemy z krazeniem. na palcach u stop mam zgrubienia i osciski i dziwne bruzdy na paznokciach, czesto mi sinieja koniuszki. czy ktoras z Was ma podobne objawy? czy to moze byc wina problemow z krazeniem i do jakiego lekarza powinnam sie z tym udac?
Tweet- ja zrobilam tak-poszlam do lekarza pierwszego kontaktu, dostalam skierowanie do naczyniowca, odczekalam swoje czekajac na termin(a to jest nieraz pare miesiecy w kolejce do publicznego specjalisty), potem mialam kapilaroskopie.
Dostalam leki ktorych nie bralam ze wzgledu na skutki uboczne jakie moge miec po nich. Ja bym na Twoim miejscu poszla, jak palce Ci sinieja mozesz miec problemy z tym. W moim przypadku choroba jest jak byla, ale teraz wiem co mi dolega i unikam nadmiernego wychlodzenia, np w zimie, poza tym pewnie gdybym to leczyla troche by mi przeszlo.
Inna przyczyna sinienia konczyn i wiecznego zmarzniecia jest anoreksja, ale o to Cie nie podejrzewam. ale mowie jakby cos...
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując