Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-12-28, 02:30   #171
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Dotarły do mnie próbki.

Blush: Tea Time
Concealer: Sunlight
Foundations:
1. Fairly Light (Intensive) BEIGE
2. Medium Beige (Intensive) BEIGE
3. Fawn (Original Glo) GOLDEN

Odcienie wybierałam za pomocą paletki dostępnej na stronie, oraz opisów podkładów, w tym jeden wybór spudłowany. Jeden podkład wybrałam "na oko" (Fawn) - i bardzo mi się podoba.

Intensive wygląda naturalniej niż Original Glo, który można traktować jako baaardzo delikatny rozświetlacz.
Zastanawiałam się też, czy podkład nie uwidoczni moich włosków na twarzy. Otóż podkład jest na tyle inteligentny, że przykleja się do buzi, a włoski omija szerokim łukiem - jakby ich po drodze w ogóle nie było. Bardzo mi się to podoba. Nie podkreśla też moich rozszerzonych porów, ale specjalnie ich nie tuszuje. Ogólnie jestem zadowolona , i złożę zamówienie na większe opakowanko.

Róż wybrałam sugerując się kolorem, a nie czytając opisu (miał być chłodny róż, jest ciepły brąz ).

Korektor jest za jasny dla mnie. Zostawia mi pod oczami za jasne kółka. Myślę, że odcień Multi-Tasking spisałby się lepiej.

Fajnie ze wiekszosc Ci przypasowalaJa tez nie trafilam z korektorem(za ciemny) i z jednym podkladem(semi matte-troche podsusza).


Ja bardzo ciesze sie ze zamowilam wieksze opakowania EDM.Po dluzszym testowaniu mineralow MONAVE odkrylam kilka wad:
- efekt jednak nie jest zbyt naturalny-podklad jest zbyt widoczny na twarzy i latwo mozna zrobic nim maske mimo ze nabiera sie naprawde malutko
-wydaje mi sie ze ten podklad lekko wysusza mi skore-zostawie sobie chyba go na lato-bo w zime to nie da rady-szczegolnie w pracy ta suchosc odczulam bo u mnie klimatyzacja do kitu.

Jednak EDM sa na 1 miejscu jak dla mnie

Kusi mnie jeszcze podklad mineralny z firmy LUMIERE-Flawless Finish(jest podobno dobry dla suchych cer)

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
A ja mimo, że jeszcze porą wakacyjną podpytywałam w tym wątku o EDM, to do tej pory nie zakupilam próbek. Jakos tak wyszło. Za to zakupiłam cos około 15 próbek Rhea. 2 podklady, 2 róże, 3 bronzery i reszta cienie. Przed wypróbowaniem zachwycily mnie kolory, zamowiłam wszystko w cieplej tonacji, bo w takiej mi dobrze. Ale moje wrażenia po wypróbowaniu- totalne rozczarowanie i klapa.Szczególnie jeśli chodzi o podkłady. Liczyłam co prawda na krycie , ale przede wszystkim naturalność. Jeśli w makijazu miałabym wybierac pomiedzy calkowitym kryciem a naturalnościa kosztem uwidocznienia kilku niedoskonałości- to wybieram naturalnośc(a mam co zamaskować- wypryski po odstawieniu pigulek i naczynka). Do rzeczy. Podkłady dały krycie prawie absolutne, ale niestety przy tym efekt paskudnej maski. Cos obrzydliwego! uwidoczniły lekko pory ( a nie sa one szczególnie widoczne bez makijażu), utworzyły na twarzy taka jakby...skorupkę. Co gorsza mają one jakąś taką dziwną perłowa poświatę, jak perlowe cienie do powiek, więc efekt "skorupkowatości" został jeszcze podkreślony. Stara pudernica- to to co mi przyszło do glowy po nałożeniu podkładow Rhea. I po kilku próbach efekt był podobny. Po zmyciu makijazu olejkiem- lekko przesuszona skóra.Totalne rozczarowanie.
Co do bronzerów i róży. Kolory piękne, szczególnie Rum, ktory co zakupiłam jako róz, bo bardzo trudno mi dostać róz w ciepłych brązowych odcieniach. Co z tego jesli wszystkie, ale to wszystkie zawieraja ordynarne drobinki, a niektóre z nich opisywane sa przez włascicieli sklepu jako "bardzo naturalne matowe" (np wspomniany bronzer Rum). ja nie wiem czy producenci kosmetyków zapomnieli, ze nie wszystkie Panie chca wygladać jak na zabawie sylwestrowej przez okrągły rok.
Cienie- j.w. wiekszośc zamówionych przeze mnie połyskuje tandetnym brokatem. Jakość pozostawia wiele do zyczenia. Zachwycił mnie kolor Sand Dune, jasny bezowy, ale rozświetlający, niestety jak sie go nałozy na powiekę, to inne cienie, ktorymi chcialoby się kontynuować makijaż, nie trzymaja się.
Za tą całą przyjemność zapłaciłam jakies 51 PLN (bo przesyłka była za pobraniem). Jak pomyśle, że moglam sprobować EDM, które za podobna cene przesłane byłyby ze Stanów, to mnie szlag trafia.
A może minerały w ogole nie dla mnie
Mysle ze EDM by Ci przypasowaly(sa lekkie i nie ma uczucia maski)

Ja mam podobne odczucia testujac mineraly MONAVE-efekt nie jest zbyt naturalny i tak jak napisalam powyzej,latwo przesadzic i zrobic sobie maske na twarzy mimo ze nabiera sie malutko tego podkladu-tesknie za to lekkoscia EDM gdy uzywam MONAVE.

PS-a moze MONAVE to to samo co RHEA?(kiedys Vril mowila ze nawet niektore nazwy sie zgadzaly na stronie?Ciekawe...)

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-01 o 11:16 Powód: post pod postem
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora