Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry UV a makijaż
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-04, 15:59   #5076
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Witam Kochane, mam nadzieję, że mnie nie wygonicie jak zadam te 2 bardzo ważne dla mnie pytania.

1. Który krem z filtrem zawiera najwyższą ochronę przed UVA. Ja najwyższy jaki znalazłam to PPD 38 z LRP. I tego właśnie używam. Czy może jesli filtr jest 50+ to i tak nie ma co się martwic o wysokość UVA bo jest zawsze w tych kremach bardzo wysoka ? Ja myślę, że jednak im wyższy PPD to lepiej, no ale może się mylę i między 30 a 38 nie ma aż takiej wielkiej różnicy.

2. Czasami używam podkładu firmy MAC i obawiam się, że ,,gryzie" się on z moim filtrem. Wolałabym jednak z niego nie rezygnować bo ładnie kryje. Juz wole zmienic filtr na Avene, który podobno jest najlepszy i pasuje do każdego podkładu.

No i szukam w necie składu tego mojego MAC'a Studio Fix Fluid SPF 15 i nigdzie nie mogę znaleźć..... na wizażu co prawda jest o nim mowa ale składu tez nie znalazłam. Może jednak się orientujecie, czy on destabilizuje mój filtr z LRP ?
po1 Avenka nie jest już bezparsolowa (ew niektóre, ale trzeba szukać i pytać)

po2 trzeba poszperać w necie i znaleźć skład swojego podkładu (mi zajęło to 1min)
ACTIVE INGREDIENT: Octinoxate 2.50% Other: Water/Aqua/Eau, Cyclopentasiloxane, PEG-10 Dimethicone, Butylene Glycol, Trimethylsiloxysilicate, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Silica, Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Laminaria Saccharina Extract, Algae Extract, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Lethicin, Hydrogenated Lethicin, Xanthan Gum, Sorbitan Sesquioleate, Methoxy Amodimethicone/Silsesquioxane Copolymer, Laureth-7, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane, Propylene Carbonate, BHT, Chloroxylenol, Phenoxyethanol [ /- Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Chromium Oxide Greens (CI 77288)

po3 poszukać w nim "szkodliwych" składników z listy: octyl methoxycinnamate -> popularny filtrzyk UVB, dodawany do podkładów; talk; mika; tlenek cynku; dwutlenek tytanu; niektóre barwniki CI -> zaleca się używać podkłady i pudry, w których pigmenty-tlenki żelaza są w silikonowych otoczkach

po4 czytac czytać czytać forum i pytać wyszukiwarki
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora