Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zakupy na Strawberrynet
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-12-23, 10:17   #19
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Zakupy na Truskawie

Cytat:
Napisane przez leeloo
Przpraszam, szukałam i nie moge sie doszukac.... prosze nie bić!
Jedna rzecz mnie straszliwie nurtuje..
Z tego co się orientuje wszyscy piszą o braku kosztów przesyłki..
Owszem jest taka opcja ale
z tego co pisza na portalu jest to przesyłka nieubezpieczona, nie wymagajaca potwierdzenia i naszgo podpisu przy odbiorze.. Przeciez to szalenie ryzykowne! Boje sie iż przesyłka zostanie rozkradziona :/ To jedyna rzecz ktora mnie powstrzymuje przed zakupem..
Koszty ubezpieczenia niestety są zbyt wysokie jak na moje pojedyńcze zakupy :/
Więc jak to jest w końcu? Nie boicie się zamawiać w ten sposób? Czy ja czegoś zwyczjnie nie rozumiem

Bardzo prosze o odpowiedź doswiadczone forumowiczki
nie nie ... to nie tak, jest to tzw przesylka nierejestrowana, czyli idzie jako zwykla paczka, docierajac do polski podpisujesz sie na papierku ze odebralas. nie ma mozliowsci zeby ktos sobie odebral zamiast Ciebie, pozatym jest dosc dobrze zapakowana, cecha charakterystyczna jest liliowa wstazeczka tak omotana dookola pudelka ze trzeba ja przeciac bo rozwiazacsie nie da. raz dostalam bez wstazeczki ale wtedy clo placilam
mam za soba mase zakupow w truskawie i kazda dotarla cala, niektore niestety oclone, bo sie rozpedzilam, ale te takze byly z taka zawartoscia jak zamawialam i nieuszkodzone.


ps. zapomnialam dodac ze najbezpieczniej kupowac za kwote nie przewyzszajaca 30 euro, wtedy mozna ominac cło, bo do tej kwoty celnicy sie nie czepiaja. jednak jezeli celnik sie doczepi to wazne jest, dowiedziec sie w truskawie jaka kwote wpisali na deklaracji celnej (oni czesto zanizaja kwote zakupu), oprocz tego nie ma tam zadnych rachunkow w paczce z konkretnymi cenami, a na deklaracji dodatkowo jest zaznaczona opcja 'gift'.
wtedy mozna sobie obnizyc clo, ja sie raz przynalam do stanu realnego paczki - bylo 90$ a truskawa napisala na deklaracji 60$. jakby wiedziala to pewnie clo byloby mniejsze, ale po malej wymianie maili sklep oddal mi clo.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując