Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-12-22, 21:01   #2902
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kimi1000 Pokaż wiadomość
Witam i pozdrawiam wszystkie biochemiczki.
Poczytuję ostatnio BU i postanowiłam zadbać o moją cerę. Mam 28, cera mieszana w kierunku suchej. Nie mam kłopotu z naczynkami, czasami po powrocie z zimna mam czerwoną buzię. Zauważyłam, że mi trochę skóra opada i nie znoszę widoku moich 2 bruzd nosowych.
Żeby nie było, że nie czytałam tego wątku, to jestem na 17 stronie i brnę dalej na przód.
Mój plan pielęgnacji wyglądałby tak:

Na dzień serum z wit. C ( czy może być Juvit?) i filtr (testowałam i odpowiadają mi Avene oraz Bioderma).

Na noc chciałabym używać naprzemiennie Effeklar K i Diroseal. ( co 3 noc nawilżacz). 2 lata temu używałam na zimę Differinu, co dało mi w efekcie prawie zero zaskórników i gładszącerę.

Do mycia: Ziaja HCL +tonik z Urody lub też Ziaja.

Proszę o opinie na temat mojego niecnego planu regeneracji skóry.
wygląda dobrze tylko ja dodałabym jeszcze może coś nawilżającego np co 3 noc bo ta witaminka C i filtr to troszkę mało w kierunku nawilżania wg mnie ale ja tutaj nie jestem autorytetem
EDIT: sorki nie doczytałam ,pisałas o nawilżaczu
nie wiem co z Juvitem ,wpisz w wyszukiwarkę to na pewno cos znajdzie.... bardzo fajne jest serum z wit C z Biochemi Urody , jest tam tez duzo hydrolatów do wyboru-zamiast toniku.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Lysalpha jest łagodny i go można na dzień używać

serum Lemon z BU ma 2% BHA, ale główny jego składnik to olej Tamanu, więc jest to raczej serum nawilżające ( nie ma witaminy c)

maseczeke oczyszczajaca robie tylko raz w tygodniu, pozostale 4 to maseczki silnie nawilzajace i odzywcze

Ale tez mam jakos wrazenie, ze za duzo tych kwachow... Moze zrezygnuje na razie z kremu glyco-a, na szczescie jeszcze go nie kupilam

Dzieki za odpowiedz
ale zawiera kwasy więc chyba na dzień trosze nie bardzo (tak przynajmniej wyczytałam z Biochemii )
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2009-12-22 o 20:59
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując